Jak szybko pozbyć się zbędnych kilogramów?

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, gdy zazwyczaj pokazujemy publicznie znacznie więcej ciała niż w pozostałych okresach roku (np. na plaży). Warto zatem już dzisiaj zadbać o zrzucenie nadmiaru kilogramów, aby w upalne dni prezentować się wystarczająco atrakcyjnie. Niestety do osiągnięcia celu w postaci idealnie smukłej sylwetki prowadzi długa i kręta droga wymagająca licznych wyrzeczeń. Przede wszystkim należy niezwłocznie wprowadzić do swojego codziennego trybu życia regularną aktywność fizyczną oraz odpowiednio zbilansowaną dietę.

Ćwiczenie pod okiem specjalisty to strzał w dziesiątkę

Niepożądane kalorie zdecydowanie najszybciej spalimy, uprawiając wybraną aktywność ruchową. Może to być choćby bieganie w plenerze lub na bieżni elektrycznej, jazda na rowerze, pływanie w basenie, granie w tenisa lub squasha, ćwiczenie na siłowni, fitness, kickboxing, crossfit, a nawet nordic walking.

Najważniejsze, aby podejmować taki wysiłek przynajmniej trzy razy w tygodniu przez godzinę (a najlepiej dłużej). Optymalnym rozwiązaniem jest z pewnością skorzystanie z pomocy doświadczonego trenera personalnego. Wynika to z faktu, że skutecznie zmotywuje nas on do działania, wprowadzi luźną atmosferę, skoryguje ewentualnie błędy techniczne oraz zadba o pełne bezpieczeństwo podczas treningu. Jeśli np. mieszkamy w Poznaniu, to na spotkanie z profesjonalnym trenerem bez problemu umówimy się poprzez wypełnienie formularza na tej konkretnej stronie: https://trenerpersonalnypoznan.com.pl.

Drugim niezwykle istotnym warunkiem szybkiego schudnięcia jest zmiana sposobu odżywiania na bardziej zdrowy. Należy w pierwszej kolejności wyeliminować z diety wszelkie słodycze, ponieważ zawierają mnóstwo tzw. „pustych kalorii”. Oto pozostałe wartościowe wskazówki:

  • spożywanie 5 niewielkich posiłków dziennie – co trzy albo cztery godziny
  • powstrzymanie się od ciągłego podjadania
  • unikanie produktów bogatych w węglowodany proste (zwłaszcza białego pieczywa i ziemniaków)
  • picie minimum dwóch litrów wody na dobę
  • jedzenie najpóźniej dwie godziny przed snem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + jedenaście =