W jaki sposób zabezpieczyć kolano przed większymi urazami?

Urazy kolan to niezwykle częsta i bardzo poważna kontuzja, z którą spotykamy się zarówno w świecie sportu, jak i w codziennym funkcjonowaniu. Aby się przed nimi uchronić najlepsza jest profilaktyka. Warto zadbać o codzienną dawkę ruchu, która nie przeciążałaby stawu kolanowego i jednocześnie utrzymywałaby go w dobrej kondycji. Przed jakąkolwiek formą ćwiczeń, należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce. Prowadzi ona do zwiększenia temperatury ciała i tym samym zwiększa jego elastyczność. To z kolei ma wpływ na zmniejszenie jego urazowości. Kolejna istotna rzecz, o której trzeba pamiętać, to dbałość o prawidłową technikę. Nieprawidłowe wykonywanie poszczególnych ćwiczeń może stać się przyczyną poważnych kontuzji. Ostatnią rzeczą, którą trzeba mieć na uwadze to nielekceważenie bólu. Jeżeli odczuwamy jakikolwiek dyskomfort, jest to znak, że coś niedobrego dzieje się z naszym organizmem.

Kilka sposobów na urazy stawy kolanowego – profilaktyka i stabilizacja 

W przypadku, kiedy do urazu już dojdzie, należy skupić się na odpowiedniej stabilizacji stawu kolanowego.  Odpowiednio dobrany stabilizator może być alternatywą dla gipsu, ale sprawdzi się również do mniejszych urazów. Jednym ze sposobów na złagodzenie bólu i korekcję stawu kolanowego jest elastyczna opaska na kolano. Stosuje się ją w przypadku drobnych urazów oraz doraźnie przy nieokreślonych bólach. Jeżeli uraz jest poważniejszy i wymagana jest większa stabilizacja kolana, warto zaopatrzyć się w tzw. stabilizator twardy, który przeznaczony jest do użytkowania po poważnych urazach i zabiegach chirurgicznych.  Najbardziej profesjonalne i jednocześnie najdroższe ortezy przeznaczone są dla sportowców.

Coraz większą popularność w rehabilitacji stawu kolanowego i profilaktyce cieszy się magnetoterapia. Dzieje się tak za sprawę jej szerokiego spektrum zastosowań oraz niejedno kierunkowych efektów leczenia. Z ofertą produktów, stosowanych w owej terapii możemy się zapoznać m.in. na stronie https://butterfly-mag.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *