Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa Poznań jest zabiegiem mocno rozpowszechnionym oraz pożądanym w opinii publicznej. W języku medycznym nazywana jest ona zabiegiem epilacji. Tego typu depilacja nie jest jednak przeznaczona dla każdego oraz w dowolnych okolicznościach. Każdy zabieg z wykorzystaniem lasera powinien zostać szczegółowo zaplanowany, a pacjent powinien się do wizyty przygotować.

Idealny czas i okoliczności

Najlepszym okresem na depilację laserową jest czas od późnej jesieni do wiosny. Jednak zabiegi odbywają się również latem. Należy bezwzględnie pamiętać, iż skóra powinna być zdrowa, pozbawiona wszelkich dolegliwości o podłożu dermatologicznym. Przez okres miesiąca nie wolno spożywać antybiotyków, ziółek światłouczulających, glikokortykosteroidów, witamin A, C oraz E, czy też stosować doustnie retinoidów. Skóra powinna być odpowiednio nawilżona przed zabiegiem. Nie może być ona świeżo po zabiegach złuszczających oraz uszkadzających naskórek. Warto nadmienić, iż jakiekolwiek zabiegi kosmetologiczne zabronione są podczas przebiegu opryszczki.

Depilacja laserowa zajmuje się usługami epilacyjnymi z zachowaniem wszelkich standardów oraz zasad bezpieczeństwa, o czym można się przekonać wchodząc na http://shenti.pl/. Jedynym przypadkiem, w którym epilacja jest bezskuteczna, jest występowanie włosów siwych lub blond. Wiązka laserowa “nie widzi” jasnego pigmentu, a najmocniej reaguje na czerń. Bezpośrednio przed wizytą owłosienie powinno zostać zgolone, aby laser mógł zadziałać jak najgłębiej. Aby nie skupiać wiązki na łodydze włosa, likwiduje się ją. Wówczas cała energia zostaje skupiona na cebulce.

Optymalna sytuacja to ta, kiedy skóra jest nieuszkodzona oraz nie jest opalona. Do sesji zabiegowej nie wolno podchodzić ze świeżą opalenizną, po zastosowaniu samoopalaczy czy też barwiących kosmetyków. Skóra poparzona promieniami słonecznymi również nie kwalifikuje się do zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *