Jak ubrać się na wesele?

Ślub i następujące po nim wesele, to bardzo wyjątkowe wydarzenia. Możliwość uczestniczenia w tak doniosłych dla Pary Młodej chwilach, wiąże się też z koniecznością założenia odpowiedniego stroju. Zdecydowanie dominują wtedy eleganckie i formalne kreacje. Jaki ubiór będzie zatem najlepszy? 

Główna część stroju

W przypadku mężczyzn podstawą jest dobrze dobrany garnitur, a niektórzy panowie decydują się nawet na smoking. To wierzchnie odzienie powinno być dopasowane do sylwetki, by spodnie ani marynarka nie marszczyły się w żadnym miejscu. Przy tradycyjnych weselach, najlepiej sprawdzają się odcienie czarne, granatowe lub grafitowe. Sama koszula do garnituru powinna być raczej prosta, natomiast wersja zapinana na spinki, podkreśli doniosły charakter wydarzenia. W kontekście kobiet podstawowym wyborem są suknie wieczorowe lub sukienki koktajlowe. Te drugie będą zdecydowanie wygodniejsze w kontekście zabawy, natomiast nie powinno się ich zakładać, jeśli cały ślub ma mieć wyjątkowo wystawny charakter. W przypadku takich kreacji należy też unikać bieli, która zarezerwowana jest tego dnia dla Panny Młodej. 

Dodatki

Mężczyźni obowiązkowo powinni sięgnąć po ozdoby do garnituru, a więc krawat lub muchę pod szyję oraz poszetkę w klapie marynarki. Wyjątkową elegancją cechują się krawaty jedwabne, które sprawdzą się w tym przypadku lepiej niż te z innych materiałów. Jeśli chodzi o kobiety, to tego dnia nie mogą one przyćmiewać przyszłej żony. Najlepszym wyborem będzie zatem delikatny makijaż oraz dyskretna biżuteria, która podkreśli cały strój, lecz nie będzie nadmiernie przykuwać uwagi.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =