Kiedy wykonuje się badanie echokardiograficzne?

Echokardiografia to obrazowe badanie serca. Często kojarzone jest z osobami starszymi. Chociaż jest to badanie, które można z powodzeniem wykonać także u osób nieco młodszych. Co należy wiedzieć o nim? Z jakimi schorzeniami może być powiązane echo serca Poznań?

Bezinwazyjne i bezbolesne badanie dla każdego

Echokardiografia zalicza się do badań bezinwazyjnych. Dokładnie takich, które nie ingerują w zdrowie człowieka. O czym informuje echo serca? Otóż na jego podstawie można dowiedzieć się, jak funkcjonują jamy oraz zastawki serca. Jest to również badanie, które informuje o jak wygląda przepływ krwi.

Uzyskanie takich wyników możliwe jest dzięki temu, że zostają zastosowane ultradźwięki. W skrócie można powiedzieć, że jest to nowoczesna medycyna, pozwalająca na jeszcze lepszą diagnostykę. W wielu miejscach mówi się echo serca. Chociaż – jest to nazwa potoczna. W sposób bardziej oficjalny mówi się o tym, że pacjenci zapisują się na USG serca lub nawet na UKG. Chociaż ta trzecia nazwa jest najmniej znana. Echokardiografia zlecana jest przez lekarza rodzinnego lub kardiologa, kiedy występują podejrzenia odnośnie nieprawidłowości pracy mięśnia sercowego. Jak się okazuje, dla wielu osób okazuje się to badaniem ratującym życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + cztery =