Jak się przygotować na pierwszą wizytę u psychologa?

Psycholog nie jest typowym lekarzem, do którego udajemy się po poradę, a więc wizyta w jego gabinecie nie będzie wymagała jakichś szczególnych przygotowań per se. Jednak nie znaczy to, że powinniśmy przyjść do specjalisty z marszu, nawet nie myśląc przedtem o wizycie. Żeby jak najwięcej wyciągnąć z czasu, który specjalista będzie miał na rozmowę z nami, warto ułożyć sobie w głowie lub na papierze to, z czym do niego przychodzimy. Pozwoli nam to od razu przejść do sedna sprawy, czyli potencjalnie szybciej trafimy na rozwiązanie.

Poza tym powinniśmy pamiętać, że psycholog jest tam, żeby nam pomóc i że tajemnica zawodowa zobowiązuje go do utrzymywania w sekrecie tego, czego się dowie. Chociaż to zrozumiałe, że uzewnętrznianie się z własnymi problemami sprawia problemy, to powinniśmy jednak zawiesić wstyd na wieszaku, kiedy wchodzimy do gabinetu i po prostu dać sobie pomóc. Wielu specjalistów samodzielnie nas o tego zachęci. Jeśli na przykład nad morzem poszukujemy usług kogoś takiego, jak psycholog Gdańsk jest miastem słynącym z dobrych specjalistów.

Jak sprawdzić specjalistę przed wizytą?

Od dawna wiadomo, że szczera rozmowa ma właściwości terapeutyczne, a ta przeprowadzona ze specjalistą pozwoli nam spojrzeć świeżym, może lepszym okiem na własną sytuację. Jednak żeby wybrać pomoc, która najbardziej nam odpowiada i osobowo, i cenowo, warto wcześniej zrobić mały research. W internecie bez problemu znajdziemy ceny, za jakie pracuje dany psycholog Warszawa cennik może mieć nieco droższy, ze względu na bycie stolicą, ale i w niej znajdziemy dobre oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + trzy =