Jak w domu wzmocnić mięśnie nóg?

Chcąc wzmocnić mięśnie nóg wcale nie musimy stosować bardzo wyszukanych sposobów. Nie ma też potrzeby codziennego biegania czy jazdy rowerze. W artykule znajdzie się kilka sposobów na trening mięśniowy nóg.

Rowerek treningowy

Skutecznym a jednocześnie przyjemnym sposobem na wzmocnienie mięśni nóg jest wykorzystanie rowerka treningowego. Możemy ustawić takie urządzenie przed telewizorem i ćwiczyć spędzając aktywnie czas, a jednocześnie z dodatkową rozrywką. Rowerek treningowy okaże się idealnym pomysłem na osób, które ćwiczą kolarstwo, ponieważ pomaga utrzymać odpowiednią formę w trakcie zimy. Szukając odpowiedniego sprzętu, warto sprawdzić asortyment na https://athletic24.pl/pol_m_Sprzet-fitness_Rowery-treningowe-153.html.

Ćwiczenia z obciążeniem

Ćwicząc nogi w domu, możemy wykorzystać obciążenia i wykonywać ćwiczenia znane z siłowni. Podstawowym ćwiczeniem są przysiady ze sztangą, których skuteczność działania jest potwierdzona przez kulturystów. Obciążenia mają też tę zaletę, że możemy nimi mocniej obciążyć nogi i jednocześnie zwiększyć pracę, którą muszą wykonać nogi w przypadku standardowych ćwiczeń.

Trening bez sprzętu

Standardowe ćwiczenia to takie, które angażują mięśnie nóg, a jednocześnie nie wymagają żadnego specjalistycznego sprzętu (chociaż dodanie obciążeń może pomóc). To np. wykonywanie wykroków czy wspięcia na palce (dla treningu łydek). W tych ćwiczeniach zawsze warto zadbać o właściwy zakres ruchu, więc wspięcia na palce powinniśmy wykonywać, mając za sobą trochę wolnej przestrzeni, żeby nisko opuszczać łydki. Ciekawym i rozwijającym nogi w szerokim zakresie ćwiczeniem są wskoki np. na drewnianą skrzynię o odpowiedniej stabilności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *