Dziewiarnia – co można tam wyprodukować?

W dobie kiedy wszystkie ubrania są kupowane zazwyczaj jednym kliknięciem, wielu z nas, rozczarowanych kiepską jakością dostępnej odzieży, przykłada jednak wagę do tego, aby okrycia, które kupujemy były wykonane z materiałów o dobrej jakości. Jest to właściwa postawa, bowiem odzież, którą nosimy na co dzień, nie tylko ma wpływ na nasz wygląd i odbiór przez innych, ale przede wszystkim na nasze zdrowie. Bardziej świadomi producenci garderoby wybierają do projektowania kolekcji tkaniny, które pochodzą od twórców dzianin. 

Produkcja tkanin

Miejsce, gdzie powstają wysokogatunkowe tkaniny, nazywane jest dziewiarnią. Dzięki temu, że przemysł włókienniczy w Polsce jest wysoko rozwinięty, istnieje kilka dziewiarni, które działają prężnie, wytwarzając szeroki asortyment dzianin. W ofercie jest dostępna cała paleta kolorów oraz rozmaitość wzornictwa, a oprócz gotowych wyrobów istnieje także możliwość zamówień indywidualnych przędz z całego świata. 

W dziewiarni praca wykonywana jest na hali produkcyjnej, gdzie zespół wykwalifikowanych techników i specjalistów typu dziewiarz, przewijacz czy snowacz przetwarzają przędzę w dzianinę i barwią ją na różne kolory. Do tego celu wykorzystywane są nowoczesne maszyny i urządzenia.

Dzięki takiemu zapleczu technologicznemu współczesne wytwórnie produkują wiele rodzajów materiałów: od dzianin użytkowych, bawełnianych poprzez sportowe i materacowe aż po drukowane. Jedną z bardziej ugruntowanych na rynku jest producent tkanin Mar-Pol, z którego ofertą można zapoznać się na stronie https://www.mar-pol.net.pl/dziewiarnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *