Co wpływa na pozycjonowanie stron?

Nowoczesne strony internetowe wyglądają dziś bardzo profesjonalnie i stanowią swego rodzaju wizytówkę firmy. Samo posiadanie ładnej strony www to jednak nie wszystko. By była ona widoczna dla innych, musi być dobrze wypozycjonowana, bo w innym wypadku nawet najlepsza witryna nie będzie w stanie spełnić swojej funkcji.

Na pozycję strony w wyszukiwarkach internetowych wpływa wiele czynników. Są to między innymi certyfikaty SSL, których posiadanie wydatnie wzmacnia zaufanie Google do naszej witryny i co za tym idzie – sprawia, że uzyskiwane przez nią pozycje są znacznie lepsze. Dobrze jest więc od razu wyposażyć się w taki certyfikat.

Optymalizacja stron www

Wydatny wpływ ma na nie także optymalizacja naszej witryny. Na to pojęcie składa się kilka zagadnień, ale podstawowe z nich to dbałość o to, by strona była responsywna, czyli dostosowana do urządzeń mobilnych jak smartfony oraz tablety. Poza tym ważna jest też szybkość działania witryny, dlatego warto już od samego początku wyposażyć się w bardzo dobry hosting stron. To nic innego jak serwer, na którym utrzymywana jest nasza witryna. Najlepiej, by był to serwer dedykowany.

Zapewnia on znakomitą szybkość i jest odporny zarówno na wszelkiego rodzaju awarie jak i ataki ze strony hakerów internetowych oraz złośliwego oprogramowania. Pamiętajmy też, by nasza strona była regularnie aktualizowana. Wtedy istnieje duża szansa, że szybko zyska dobre pozycje w Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =