Podwiązka ślubna – Skąd wziął się ten zwyczaj?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podwiązka ślubna – Skąd wziął się ten zwyczaj?

Podwiązka ślubna to kawałek materiału który jest noszony na nodze przez pannę młodą. Jest ona symbolem płodności i szczęścia. Uważa się, że tradycja noszenia podwiązki rozpoczęła się we Francji w okresie średniowiecza. Wierzono, że jeśli pan młody spróbuje zdjąć podwiązkę swojej panny młodej i przerzucić ją przez ramię, zostanie obdarzony szczęściem i płodnością. Istnieje wiele różnych rodzajów podwiązek ślubnych, ale jednym z najbardziej popularnych jest jedwabna lub satynowa.

Gdzie kupić podwiązkę?

Istnieje wiele różnych rodzajów podwiązek ślubnych, ale jednym z najbardziej popularnych jest jedwabna lub satynowa podwiązka, która została ozdobiona koralikami, perłami, dżetami i innymi ozdobami. Te podwiązki są w różnych kolorach i stylach, więc można wybrać taki, który pasuje do tematu ślubu. Jeśli chcesz kupić podwiązkę ślubną, można znaleźć wiele różnych stylów online lub w sklepach dla nowożeńców. Na przykład na stronie: https://decolove.pl/kategoria/podwiazki-slubne. Możesz także rozważyć zrobienie własnej podwiązki z koronki lub nici do haftowania.

Jak zrobić własną podwiązkę?

Aby zrobić własne podwiązki, zacznij od wycięcia dwóch długich pasków tkaniny o wymiarach około 12cm szerokości na 15cm długości. Złóż jeden pasek na pół wzdłuż i zszyj wzdłuż obu stron ściegiem zygzakowatym. Umieść zatrzaski na górze i na dole każdego paska, aby zapobiec jego spadnięciu podczas tańca na przyjęciu! Udekoruj je koralikami lub guzikami przed przymocowaniem ich do sukienki za pomocą agrafek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie i jak najlepiej przechowywać swoje kosztowności?
Gdzie i jak najlepiej przechowywać swoje kosztowności?
Przechowywanie cennych przedmiotów we własnym domu wiąże się z pewnym ryzykiem. W związku z tym warto zastosować specjalistyczne zabezpieczenia, pozwalające […]
Jak zrelaksować się po pracy?
Jak zrelaksować się po pracy?
Relaks w wannie ogrodowej to doskonały sposób na odprężenie po długim dniu. Wanna unosi się na wodzie i masuje na […]
Co zrobić, żeby sporządzony testament był ważny?
Co zrobić, żeby sporządzony testament był ważny?
Spisanie ostatniej woli w postaci testamentu skutecznie zabezpieczy nasz majątek. Spadkodawca sam zdecyduje komu oraz w jakich częściach przekaże swoje […]
Ostatnie wpisy