Cennik podstawowych usług stomatologicznych

Wielu Polaków ma zaniedbane zęby, ale wynika to nie tylko ze strachu przed dentystą. Duże znaczenie ma też fakt, iż korzystanie z usług stomatologicznych w ramach ubezpieczenia jest mało efektywne, zaś usługi w gabinetach prywatnych sporo kosztują – a przynajmniej tak obawia się wiele osób. Dbanie o zęby jednak jest zbyt ważne, by można było z tego rezygnować, nawet gdy posiada się mały budżet. Zawsze zresztą można znaleźć mniej i bardziej korzystne oferty.

Usługi dentystyczne nie zawsze muszą być drogie

Wydatki, z jakimi należy się liczyć, uzależnione są od wielu czynników (między innymi wielkości miasta – w dużych jest drożej), ale przede wszystkim od zaawansowania prac. Z tego powodu osoby chcące zaoszczędzić powinny paradoksalnie częściej korzystać z usług stomatologa, gdyż dzięki temu uda im się uniknąć mocnego zaniedbania zębów i kosztownych zabiegów, jak na przykład leczenie kanałowe. Zwykłe leczenie nie kosztuje dużo, nawet w dużych miastach. Doskonale będzie też korzystać z usług profilaktyki stomatologicznej – cena fluoryzacji wynosi 100 zł, lakowania – 80 zł. Nie jest to wiele, a zabiegi te pozwalają zapobiegać próchnicy.

Na największe wydatki muszą zaś przygotować się osoby mające mocno zniszczone zęby czy określone schorzenia, jak paradontoza. W dodatku zwykle trzeba wykonywać prześwietlenie – RTG zęba w Poznaniu czy w innych miastach nie kosztuje dużo (30-40 zł), ale jeśli dodać do tego koszt leczenia kanałowego, wynoszący nawet 800 zł, czy usuwania, zwłaszcza chirurgicznego – 500 zł, wydatek może być znaczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *