Próg bólu – słów kilka o bolesności i uciążliwości zabiegów dentystycznych i użytkowania na co dzień soczewek kontaktowych

Odczuwanie bólu jest niezwykle indywidualną kwestią. Niektórzy mają wysoki próg odporności na tego typu nieprzyjemne doznania, podczas gdy inni drżą na samą myśl o używanym przez dentystę wiertle. Nic więc dziwnego, że w gabinetach stomatologicznych powszechnie stosuje się rozwiązania, które nie tylko uwalniają pacjentów od poczucia dyskomfortu w trakcie wykonywanego zabiegu, ale także pozwalają im na spokój psychiczny tuż przed wizytą. Gdy niezbędne jest leczenie kanałowe Szczecin i pracujący w tym mieście dentyści oferują skuteczne znieczulenie. Najczęściej stosuje się je w formie miejscowej, jednak coraz więcej osób pyta o możliwość leczenia stomatologicznego pod narkozą. Trzeba mieć świadomość, że jest to rozwiązanie, które stosuje się tylko w uzasadnionych przypadkach i wymaga dlatego właśnie konsultacji z anestezjologiem.

Suche, podrażnione oczy – jak zapobiegać temu problemowi?

Do czynników, które sprzyjają odczuciom, takim jak suchość i uczucie tzw. piasku w oczach należy praca przy monitorze komputerowym oraz noszenie soczewek kontaktowych. Nie da się ich całkowicie wyeliminować z naszego życia, dlatego warto poszukać środka, który złagodzi nieprzyjemne dolegliwości. Powinniśmy zadbać również o to, aby korzystać z usług sprawdzonych salonów optycznych. Gdy potrzebne są dobre soczewki Szczecin może zaoferować duży wybór tego typu placówek. Codzienne zakraplanie oczu łagodząco-nawilżającymi kroplami na pewno należy do nawyków godnych pochwały. Pracując przy komputerze, powinno się regularnie odrywać wzrok od ekranu i patrzeć przez chwilę w dal lub na przedmiot w kolorze zielonym. To również przyniesie ulgę naszym oczom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *