Z jakich materiałów są wykonane dobre meble?

Meble to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz, ponieważ pełnią rolę nie tylko dekoracyjną, ale również funkcjonalną. Wiele osób na etapie ich wyboru kieruje się jednak przede wszystkim wyglądem zewnętrznym, nie zwracając zbyt dużej uwagi na materiał wykonania. To duży błąd, ponieważ od jego jakości w dużej mierze zależy długowieczność produktu. Ten parametr jest istotny zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o meble do sypialni.

Klasyczne drewno, praktyczna płyta, a może szkło?

Drewno jest materiałem stylowym, naturalnym i niezwykle szlachetnym, który doskonale nadaje się do produkcji mebli kuchennych czy salonowych. Na rynku znajdziemy produkty wykonane z sosny, buka, olchy, brzozy czy dębu – każdy z tych gatunków wyróżnia się nieco inną kolorystyką i usłojeniem. Jedyna wadą mebli drewnianych jest konieczność ich lakierowania oraz woskowania, tak aby zachowały piękny wygląd przez długie lata.

Alternatywą dla tego surowca są płyty laminowane, charakteryzujące się niską ceną i jednocześnie stosunkowo dużą trwałością. Laminat to papier zaimpregnowany za pomocą zaprasowanych żywic, umieszczony na powierzchni płyty MDF albo wiórowej. Powłoka ta wyróżnia się odpornością na wysokie temperatury i promienie słońca (nie musimy się martwić, że wyblaknie), co powoduje, że meble wykonane z płyt należą do najczęściej kupowanych.

Mowa tutaj głównie o narożnikach, stołach i blatach kuchennych. W ostatnich latach dużą popularnością wśród klientów cieszą się również produkty ze szkła oraz metalu. Są one wykorzystywane przede wszystkim we wnętrzach utrzymanych w stylu nowoczesnym, skandynawskim oraz industrialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *