Dlaczego zakup zaworu elektromagnetycznego do wody to dobry pomysł?

Zawory elektromagnetyczne to urządzenia otwierające i zamykające przepływ mediów ciekłych, których praca sterowana jest z użyciem prądu. Głównym elementem w zaworze jest cewka elektromagnetyczna. Przepływający prąd powoduje powstanie pola magnetycznego, które przeciąga rdzeń lub ruchomą kotwicę otwierając drogę dla przepływającej cieczy. Po zamknięciu dopływu prądu droga przepływu zostaje zamknięta.

Gdzie stosuje się zawory elektromagnetyczne?

Zawory tego typu wykorzystywane są wszędzie tam gdzie potrzebna jest ścisła kontrola przepływu cieczy lub gazu. Dzięki właściwościom zaworu elektromagnetycznego można w pełni kontrolować ilość przepływającej substancji, jej ciśnienie oraz czas, kiedy ma być dostarczona.

Powszechnie stosowane są w instalacjach nawadniających, gdzie sterują nie tylko samym przepływem wody, ale także jej napływem do poszczególnych sekcji. Elektrozawór wykorzystywany jest także do utrzymywania odpowiedniego ciśnienia w instalacji. Przy czym woda przepływająca przez urządzenie nie musi być zimna. Zawór Burkert 6213 może sterować przepływem wody o temperaturze do 90 stopni Celsjusza. Elektrozawory znajdują także szerokie zastosowanie w motoryzacji, automatyce przemysłowej, a nawet w urządzeniach laboratoryjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *