W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć do uprawiania crossfitu?

W modzie jest obecnie zdrowy styl życia, a w związku z tym siłownie również cieszą się niespotykaną dotąd popularnością. Do wyboru mamy bardzo wiele dziedzin sportu, jednak gdy zależy nam na całościowym treningu i szybkich efektach najlepszy będzie crossfit. Są to różnorodne ćwiczenia o dosyć dużej intensywności. Wykonywanie takiej aktywności fizycznej angażuje każdy mięsień naszego ciała, aczkolwiek skupia się szczególnie na okolicach ud i pośladków. Będąc zdrową sobą, śmiało możemy rozpocząć przygodę z crossfitem nawet w przypadku, jeśli wcześniej prowadziliśmy siedzący tryb życia.

Lista zakupów dla przyszłego crossfitowca

Zanim zaczniemy pierwsze treningi, warto zainteresować się, jakie elementy i urządzenia pomogą nam w ćwiczeniach. Akcesoria do crossfit kupimy w  większości sklepów z wyposażeniem sportowym.

Absolutną podstawą są hantle. Na początek najlepiej nabyć dwie lżejsze wersje ciężarków, by nie nadwyrężać mięśni. Taki zabieg pozwoli nam na zwiększanie obciążenia wraz z naszymi postępami. W wykonaniu pierwszych kroków pomocna będzie również skakanka, jak też taśmy, którymi podniesiemy poziom trudności treningów nóg.

Gdy na dobre wkręcimy się w crossfit, możemy zainwestować w specjalny system drabinek umożliwiających realizację bardziej skomplikowanych planów gimnastycznych. Pod uwagę weźmy także strój, w którym ćwiczymy. Nie powinien krępować ruchów. Egzamin zdadzą ubrania wykonane z lekkiej tkaniny technicznej. Sprawdzą się tu cienkie, krótkie spodenki, legginsy oraz przylegające do ciała t-shirty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *