Sprzęt do montażu basenu ogrodowego

Basen ogrodowy jest doskonałą inwestycją na gorące upalne lato. Nie trzeba na jego montaż posiadać żadnych dodatkowych pozwoleń, a rozkładamy go tylko w sezonie. Najkorzystniej jest zakupić basen stelażowy, ponieważ zapewnia on największe bezpieczeństwo dla naszych pociech. Bardzo dobry wyborem będzie basen stelażowy bestaway 366×76, który nie jest za duży, ale już pozwala na swobodne użytkowanie. Można go zakupić jest w bardzo różnych kształtach.

Co potrzebujemy do użytkowania basenu ogrodowego?

Basen ogrodowy do użytkowania wymaga sprzętu, który zapewni czystość wody, dlatego zwrócimy uwagę przy zakupie, czy cena zawiera poza samym basenem i stelażem także matę pod basen, filtr wodny z pompą oraz tabletki do uzdatniania wody. Przed montażem basenu należy wybrać odpowiednią nawierzchnię, najlepiej trawę, drobny piasek pod którymi nie ma nierówności, kamieni, kamyczków czy gruzu. Nawierzchnię musimy przed montażem basenu starannie oczyścić. Baseny na stelażu intex rozłożone na krzywej powierzchni mogą się zniszczyć przez wygięcie stelażu.

W następnym kroku rozkładamy basen, podłączamy pompę filtrującą, a następnie wkręcamy ręcznie zawory. Następne montujemy górną poręcz przez wsunięcie rur i ich łączników do górnego rękawa. Po tej czynności na linie i taśmie montujemy nogi basenu. Po naciągnięciu linki można napełnić basen wodą. Do montażu potrzebujemy zatem instrukcji, pompy filtrującej oraz uzdatniaczy wody, przygotowane odpowiednio podłoże i dwie ręce do rozłożenia basenu. Wyjątkowa prostota montażu zapewni nam i rodzinie wiele miesięcy przyjemnego chłodzenia w upalne lato.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *