Jakie elementy mogą wpływać na wygodę korzystania z mebli kuchennych?

Meble kuchenne ze względu na to, że będziemy korzystać z nich bardzo często, powinny być przede wszystkim praktyczne i funkcjonalne. Jest to także inwestycja na wiele lat, dlatego ich wybór powinniśmy dobrze przemyśleć. Warto także zdecydować się na zastosowanie w nich nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym ich używanie będzie jeszcze bardziej przyjemne.

Jak wybrać funkcjonalne meble kuchenne?

Bardzo istotnym elementem, który trzeba dokładnie przemyśleć jest sposób otwierania szafek. Nowoczesne meble zamiast uchwytów przymocowanych do frontów posiadają uchwyty frezowane, które są praktycznie niewidoczne. Dzięki temu meble wyglądają bardzo elegancko. Można również zdecydować się na zamontowanie specjalnego systemu tzw. push to open, dzięki któremu szafki otwiera się poprzez delikatne naciśnięcie frontu.

Ogromna znaczenie dla wygody korzystania z mebli kuchennych mają także zawiasy. Powinny one umożliwiać swobodne otwieranie i zamykanie szafek bez zbędnego wysiłku. Niektóre z nich, takie jak np. zawiasy Blum wyposażone są dodatkowo w spowalniacze, które uniemożliwiają trzaśnięcie drzwiczkami. Warto pomyśleć także o zamontowaniu różnego rodzaju wysuwanych półek oraz koszy, dzięki którym maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Jest to przydatne szczególnie w przypadku szafek narożnych. Można pomyśleć również nad zamontowaniem wysuwanego kosza, dzięki czemu będziemy mieć go zawsze na wyciągnięcie ręki, a korzystanie z niego będzie jeszcze łatwiejsze. Taki bezproblemowy dostęp do pojemnika na śmieci przydaje się także podczas wymiany worków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + cztery =