Do czego służą obrzeża ogrodowe?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do czego służą obrzeża ogrodowe?

Obrzeża ogrodowe to granice lub krawędzie, które pomagają zapobiegać rozrastaniu się roślin na inne części ogrodu. Wykonuje się je z różnych materiałów, w tym z metalu lub plastiku, w zależności od preferencji i budżetu. Niektóre rodzaje obrzeży można zainstalować poprzez wykopanie otworów na słupki i włożenie ich do ziemi; inne są utrzymywane w miejscu przez paliki lub szpilki wbijane w ziemię wokół każdej strony grządki.

Istnieje wiele różnych rodzajów obrzeży ogrodowych. To, co wybierzesz, będzie zależało od Twojego budżetu, wielkości ogrodu i tego, ile czasu chcesz poświęcić na konserwację.

Obrzeża metalowe

Obrzeża metalowe to niedrogi sposób na czyste wykończenie granic. Dostępne są w różnych długościach i stylach, a ich montaż jest zazwyczaj łatwy. Jedynym prawdziwym minusem jest to, że może być śliskie, gdy jest mokro, a z czasem może ono zardzewieć, jeśli nie zostanie pomalowane lub uszczelnione.

Obrzeża plastikowe

Plastikowe obrzeża są nieco droższe niż metalowe, ale oferują dłuższą żywotność, ponieważ jest mniejsze prawdopodobieństwo, aby mogły one rdzewieć. Obrzeża z tworzywa sztucznego są dostępne w różnych stylach, w tym w postaci rolek, które układa się samodzielnie lub wstępnie uformowanych elementów, które działają na zasadzie zatrzasków.

Obrzeża betonowe

Bloki betonowe są dobrą nieco droższą opcją. Świetnie sprawdzą się w przypadku małych ogrodów, w których nie ma dużych obszarów trawnika lub obszarów trawiastych. Tego typu obrzeża są bardzo łatwe w instalacji, ponieważ mają zazębiające się krawędzie, które pozwalają łatwo tworzyć proste linie bez konieczności mierzenia każdego bloku z osobna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru biura nieruchomości?
Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru biura nieruchomości?
Jeśli myślisz o zakupie lub sprzedaży domu, będziesz chciał wybrać biuro nieruchomości ostrożnie. Dobre środki mogą pomóc Ci uzyskać najlepszą […]
Czym jest pellet i do czego służy?
Czym jest pellet i do czego służy?
Tanie i ekologiczne paliwo Pellet to opał w postaci granulek, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Do jego […]
Jakie spodenki wybrać do trenowania sztuk walki?
Jakie spodenki wybrać do trenowania sztuk walki?
Treningi sztuk walki wiążą się z wykonywaniem wielu zróżnicowanych ruchów, które wymagają od nas przede wszystkim wygimnastykowania. Jednak aby móc […]
Ostatnie wpisy