Słoneczna zima, czyli gdzie spędzić zimowy urlop?

Dla wielu z nas zima jest dość uciążliwą porą roku. Szybko zachodzące słońce, niskie temperatury i wszechobecny śnieg nie są czymś, co odpowiada każdemu. Cóż więc zrobić kiedy zima za pasem, a nam marzą się wakacje w tropikalnych temperaturach? Rozwiązaniem może być wycieczka na Karaiby.

Morze, słońce i upał, czyli pomysł na udane ferie zimowe

Na Karaibach temperatury w okresie zimowym wahają się między 20 a 30 stopniami Celsjusza. Jest więc wystarczająco ciepło, żeby z powodzeniem poczuć się jak podczas umiarkowanego lata. Ceny także sprzyjają wczasowiczom, ponieważ poza sezonem są znacznie niższe niż podczas wakacji letnich. To świetna okazja na zorganizowanie podróży marzeń, jeśli nasz budżet nie jest szczególnie wysoki. Niskie ceny, brak tłumów i cudowny klimat będą z całą pewnością sprzyjać wypoczynkowi.

Atrakcje na miejscu, czyli co robić gdy pogoda sprzyja?

Możemy postawić na bardziej tradycyjne zakwaterowanie w hotelu lub poszukać apartamentów, czy też pokoi do wynajęcia. To dobra i bezpieczna opcja, jedna z najczęściej wybieranych wśród wczasowiczów. Jeśli jednak lubimy wodne atrakcje, świetnym pomysłem jest wynajem łodzi. Czarter jachtów Karaiby, Bahamy i inne regiony turystyczne wprowadziły już dawno, jednak dopiero w ostatnim czasie taki pomysł na spędzanie wakacji zrobił się szczególnie popularny. Na pokład możemy zabrać grupę najbliższych osób, jachty są w pełni wyposażone i stanowią świetną bazę wypadową. Taką łodzią można zwiedzić linię brzegową, a także z jej pokładu ruszać na dalsze wyprawy w głąb lądu.

Zima w tropikach, czyli wakacje dla kogo?

W zasadzie dla każdego kto lubi wysokie temperatury i ceni sobie wypoczynek nad wodą! Zanim zaczniemy planować podobne wakacje zawsze warto poczytać wpisy na blogach, lub też przejrzeć oferty. Szczególnie warta uwagi wydaje się być strona: https://leo-yachting.com/bahamy/. Jednak oczywiście jeśli czujemy się na siłach, możemy podjąć się organizacji wczasów na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *