W czym pomaga masaż głowy?
Wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czym pomaga masaż głowy?

Masaż głowy jest relaksujący, przyjemny i można go sobie zafundować kiedy tylko się chce. Ale w jaki sposób masaż głowy pomaga?

Dobry masaż może sprawić, że poczujesz się lepiej na wiele sposobów:

Rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcie

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli wykonasz autentyczny masaż tajski lub inny rodzaj masażu tkanek głębokich. Ucisk stosowany podczas masażu tkanek głębokich może być początkowo bolesny, ale jest całkowicie warty tego dyskomfortu, ponieważ pomaga złagodzić napięcie i sztywność mięśni. Najlepiej udać się do profesjonalisty na masaż głowy Warszawa jako miasto posiada wiele salonów oferujących ten typ masażu.

Poprawia krążenie i zwiększa przepływ krwi do mózgu

To może pomóc zwiększyć czujność, poprawić koncentrację i zwiększyć poziom energii – dlatego wielu sportowców regularnie zaplanować masaże przed dużymi konkursami.

Pomaga uwolnić endorfiny do krwiobiegu

Endorfiny to naturalne substancje chemiczne produkowane przez organizm, które mają działanie przeciwbólowe podobne do morfiny lub heroiny. Mają one również działanie poprawiające nastrój, dzięki czemu czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani, kiedy są uwalniane do naszych mózgów po ćwiczeniach lub innej aktywności fizycznej.

Poprawia samopoczucie

Terapia masażem działa cuda w zakresie łagodzenia stresu, ponieważ pomaga obniżyć poziom kortyzolu w organizmie – hormonu, który przyczynia się do uczucia niepokoju. Wykazano, że łagodzi bóle głowy, napięcie mięśni i bóle stawów. Może również poprawić jakość snu poprzez zwiększenie ilości czasu spędzonego w fazie REM, w której występuje większość snów. Terapia masażem może pomóc osobom cierpiącym na depresję lub niepokój ze względu na jej relaksujące działanie na mięśnie i układ nerwowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak z ogrodu uczynić miejsce relaksu?
Jak z ogrodu uczynić miejsce relaksu?
Ogród to idealne miejsce dla każdego, kto pragnie zaznać relaksu po całym dniu ciężkiej pracy. Dlatego powinien być odpowiednio zagospodarowany, […]
Czy warto kupić dziecku matę edukacyjną?
Czy warto kupić dziecku matę edukacyjną?
Rozwój naszego dziecka można wspomagać już od najmłodszych lat. Ponieważ niemowlęta rozwijają się w głównej mierze za pomocą zmysłu dotyku […]
Co zrobić, gdy nasze dziecko wykazuje objawy nerwicy?
Co zrobić, gdy nasze dziecko wykazuje objawy nerwicy?
Współczesne problemy dotyczące znerwicowania dotykają dzisiaj nie tylko osób dorosłych, ale i w coraz większej skali również dzieci i młodzieży. […]
Ostatnie wpisy