Często odwiedzane miejsca w Wielkiej Brytanii

Jadąc do Wielkiej Brytanii, wiele osób stawia sobie za cel, by zobaczyć przede wszystkim Londyn. Trzeba przyznać, że to miasto ma w sobie wiele uroku. Poza tym na jego terenie jest wiele interesujących miejsc, do których warto zajrzeć. Między innymi muzea czy też galerie sztuki mogą przykuć naszą uwagę.

Co warto zobaczyć?

Będąc w Londynie bez wątpienia warto pójść do Muzeum Brytyjskiego. Można tam zobaczyć wiele ciekawych zabytków, których historia jest długa i bogata. Sam budynek również robi piorunujące wrażenie. Podobnie jak Galeria Narodowa, w której są umieszczone obrazy wielu słynnych na całym świecie malarzy.

Warto pójść także do muzeów mniej popularnych, między innymi związanych z postacią jaką był Dickens. Samo przechadzanie się uliczkami także jest sporą dawką rozrywki. Możemy zajrzeć do licznych sklepów z pamiątkami, zobaczyć budownictwo, które jest bardzo charakterystyczne. Oczywiście będąc w Londynie nie możemy także przepuścić okazji, by nie pójść do typowego angielskiego baru, w którym napijemy się miejscowego piwa.

Jak jednak możemy dostać się do tego pięknego miasta? Można wynająć między innymi bus z Warszawy do Londynu. Regularnie także jeżdżą busy do Wielkiej Brytanii z Gliwic oraz wielu innych mniejszych miast. Bus jest idealnym środkiem transportu dla osób, które boją się podróży samolotem. Jeśli jednak wolimy samolot, wówczas podróż będzie dla nas zdecydowanie krótsza. Bus pozwala nam również na podziwianie widoków i miejsc, które mijamy po drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *