Jak prawidłowo ubrać dziecko w chłodne dni?

Dzieci uwielbiają poznawać świat. To właśnie między innymi dlatego tak często wybieramy się z nimi na długie spacery podczas których mogą obserwować zmieniającą się przyrodę i poznawać nowe miejsca. Z takiej formy spędzania czasu nie trzeba rezygnować nawet podczas chłodniejszych dni. Wystarczy jedynie odpowiednio przygotować i siebie i malucha do takiej wyprawy. Bardzo ważny jest przede wszystkim właściwy ubiór. Czym powinien się on charakteryzować?

Ciepło i wygodnie

Dziecko musi zostać ubrane ciepło ale ważne jest zachowanie równowagi. Kiedy założymy maluchowi wełniany sweterek lub grubą, polarową bluzę, zrezygnujmy już z puchowej kurtki i sięgnijmy po tę cieńszą. Unikniemy w ten sposób przegrzania się, o które nietrudno zważywszy na to, że większość dzieci podczas pobytu na świeżym powietrzu biega i oddaje się dużej ilości aktywności fizycznej. Analogicznie, na cienką bluzkę możemy założyć maluchowi grubszą kurtkę lub płaszczyk. Znakomitym rozwiązaniem jest również ubieranie pociechy warstwami, na tak zwaną „cebulkę”.

Bez dodatków ani rusz

Nie wolno nam zapomnieć o wygodnych, ocieplanych butach, które będą także nieprzemakalne. O to, by dłonie nie zmarzły, zadbają rękawiczki. Niezbędnymi dodatkami są też szalik i czapka. W przypadku małych dzieci ciekawą alternatywą są kominy, których zakładanie przebiega szybko i sprawnie. Warto zapoznać się z ofertą specjalnych zestawów, które zawierają czapkę i szalik bądź czapkę i komin. Znajdziemy ją między innymi na stronie internetowej https://tuszyte.pl/pol_m_Dziewczynka_Czapki-szaliki-kominy-239.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 3 =