Czy samodzielne naklejanie tipsów jest trudne?

Jednym z najlepszych sposobów na uatrakcyjnienie wyglądu paznokci u dłoni jest naklejenie na nie tipsów. Są to specjalne nakładki wykonane z tworzywa sztucznego, żelu lub akrylu, które przedłużają naturalne paznokcie, a dodatkowo stanowią piękną ozdobę. Co istotne, ich przymocowanie nie jest procesem zbyt skomplikowanym, w związku czym można go bez problemu przeprowadzić w zaciszu własnego domu. Jeśli interesują nas dobrej jakości tipsy hebe to drogeria posiadająca je w swojej bogatej ofercie.

Wskazane są minimalne zdolności manualne

Pierwszym etapem przyklejania tipsów jest zawsze optymalne przygotowanie płytek paznokciowych. Należy przede wszystkim usunąć nieestetyczne skórki (najlepiej za pomocą drewnianego patyczka bądź pesety), odtłuścić powierzchnię paznokci zmywaczem i precyzyjnie wygładzić ją blokiem polerskim. Kolejny krok to dopasowanie tipsów z uwzględnieniem kształtu ich kieszonki i rozmiaru. Dopiero po wykonaniu powyższych czynności można przystąpić do przyklejania nakładek. Robimy to poprzez delikatne nałożenie na nie pędzelkiem dedykowanego kleju i dociśnięcie przez około dziesięć sekund do paznokci. Przy okazji uważajmy na to, aby nie powstały niepożądane pęcherzyki powietrza.

W dalszej kolejności trzeba skrócić tipsy do właściwej długości, a także opiłować je w taki sposób, aby kieszonka idealnie zrównała się z płytką. Oto pozostałe czynności: usunięcie zabrudzeń i pyłków powstałych w trakcie piłowania, nałożenie cienkiej warstwy żelu gruntującego, utwardzenie całości w lampie UV, zatopienie ewentualnych ozdób w drugiej warstwie żelu oraz pomalowanie paznokci lakierem bezbarwnym, ewentualnie hybrydowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *