Aplikacje lojalnościowe – dlaczego mają takie wzięcie?
Rynek i biznes
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacje lojalnościowe – dlaczego mają takie wzięcie?

Aplikacje lojalnościowe to następna wielka rzecz w utrzymaniu klienta. W rzeczywistości są one tak popularne, że oczekuje się, że do 2021 roku ponad 80% firm będzie korzystać z programów lojalnościowych.

Przy tak wielu firmach oferujących aplikacje lojalnościowe, skąd możesz wiedzieć, która z nich jest odpowiednia dla Twojego biznesu? Oto kilka pytań, które warto sobie zadać:

Czy moi klienci będą chcieli korzystać z tej aplikacji?

Jeśli Twoi klienci mają już istniejącą kartę lojalnościową lub aplikację, to inwestycja w kolejny program może nie być tego warta. Jednakże, jeśli klienci nie mają karty lojalnościowej lub aplikacji i twój jest zaprojektowany z myślą o nich, to może zobaczyć trochę trakcji. Jeśli nie, możesz rozważyć przeprojektowanie lub zmianę pozycji swojego programu lojalnościowego przed zainwestowaniem w aplikację. Jak może wyglądać aplikacja lojalnościowa Twojej firmy możesz zobaczyć choćby na przykładzie ze strony https://loyaltyclub.pl/jak-to-dziala/.

Jakie korzyści będzie ona oferować?

Kluczową korzyścią z każdego programu lojalnościowego jest to, że zachęca on do powtarzania wizyt przez lojalnych klientów i zachęca nowych do wejścia na stronę. Dobry program lojalnościowy powinien oferować coś unikalnego, czego nie można znaleźć nigdzie indziej – czy to dodatkowe rabaty, czy specjalne oferty na konkretne produkty lub usługi. Można to osiągnąć za pomocą różnych środków, w tym:

– zniżki na określone produkty/usługi;

– oferty specjalne na konkretne produkty/usługi;

– nagrody, takie jak punkty lojalnościowe, które można wymienić na przyszłe zakupy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto pomyśleć o okularach progresywnych?
Dlaczego warto pomyśleć o okularach progresywnych?
Wieloogniskowe soczewki okularowe nie są już nowością na rynku wyrobów optycznych. Jednak wiele osób nadal nie wie, do czego tak […]
Na czym polega dieta weterynaryjna?
Na czym polega dieta weterynaryjna?
Nie od dziś wiadomo, że niemal każde zwierzę domowe może stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Nie ulega również wątpliwości fakt, […]
Wybielanie zębów w gabinecie
Wybielanie zębów w gabinecie
Proste i równe zęby w śnieżnobiałym kolorze to marzenie wielu osób. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma w tym […]
Ostatnie wpisy