Jak należy zamontować kamery przemysłowe w zakładzie pracy?

Kamery przemysłowe pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i właściciela firmy oraz jego mienia. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy wszystkich pracodawców obowiązuje RODO, również kamery trzeba montować wedle odpowiednich przepisów, które określają, w jakich celach monitoring można stosować. Te cele są jasno określone w ustawie, a należą do nich: bezpieczeństwo pracowników, ochrona mienia, kontrola produkcji oraz zachowanie w tajemnicy informacji firmowych. Poza wymienionymi stosowanie kamer jest zabronione.

Jak to wygląda w praktyce?

W praktyce wygląda to tak, że kamery nie mogą zostać zamontowane w pomieszczeniach typu: szatnie, stołówki, palarnie itp. Ponadto ustawa określa również, że tego typu monitoring nie może nagrywać dźwięku, więc kamery nie mogą być wyposażone w mikrofon. Inną ważną sprawą jest zadbanie o to, żeby każdy pracownik pracujący w firmie został poinformowany, że monitoring jest stosowany. Jeśli chodzi o sam montaż kamer Zakopane jest miastem, w którym najłatwiej znaleźć fachowców do tego typu prac.

Przechodząc do bardziej technicznych aspektów problemu warto mieć świadomość, że nie każda kamera dobrze spełni swoją rolę w danym miejscu. Dlatego należy dobrać rodzaj kamery do otoczenia. Pracodawca nie musi się tym martwić, jeśli zatrudni odpowiednich fachowców, którzy doradzą i dobiorą odpowiedni sprzęt. Więcej informacji o systemie monitoringu i jego montażu można dowiedzieć się ze strony https://alarmsystem.com.pl/kamery-przemyslowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *