Jak wybrać oświetlenie do garażu?

Garaż to miejsce służące nie tylko do przechowywania samochodu oraz różnych sprzętów i materiałów budowlanych, ale często również do wykonywania drobnych prac z zakresu majsterkowania. Istotną rolę w tym specyficznym pomieszczeniu spełnia oświetlenie, które powinno być uzależnione od liczby okien i tego, do czego głównie ma ono być wykorzystywane. Najbardziej uniwersalnym wyborem są świetlówki i żarówki halogenowe led. Tego typu źródła zapewniają bowiem jasność na wysokim poziomie, a na dodatek są energooszczędne. 

Wszystko zależy od przeznaczenia garażu

Jeżeli garaż jest przez nas wykorzystywany wyłącznie do przechowywania samochodu, wówczas nie jest wymagana duża ilość światła. W takiej sytuacji w zupełności wystarczy pojedyncza lampa sufitowa, gwarantująca równomiernie rozproszone światło. Najlepiej spisują się modele wyposażone w specjalny czujnik ruchu, które samoistnie uruchamiają się od razu po otwarciu przez nas drzwi garażowych. Zupełnie inaczej jest w momencie, gdy omawiane pomieszczenie służy jako główne miejsce do majsterkowania. Wtedy bowiem potrzebujemy dodatkowych źródeł, takich jak choćby lampy jarzeniowe.

Ich ogromną zaletą jest oddawanie rzeczywistych barw poszczególnych przedmiotów. Jeśli w garażu znajduje się kanał, to zalecane jest zamontowanie w nim oddzielnej lampy halogenowej. W roli żarówek zdecydowanie najlepiej radzą sobie świetlówki LED, odznaczające się energooszczędnością oraz pyło- i kroploszczelnością. Warto się też zaopatrzyć w specjalny peszel elektryczny przewód ochroni on bowiem niezwykle skutecznie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest to nic innego jak karbowana rura wykonana z plastiku, pozwalająca na ukrycie kabli wzdłuż ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *