Na czym polega mikropigmentacja?

Mikropigmentacja to termin stosowany wymiennie z określeniem makijażu permanentnego czy makijażu trwałego. Jest to zabieg kosmetyczny inwazyjny, polegający na wprowadzaniu pod skórę za pomocą cienkiej igły barwnych pigmentów. Zadaniem barwników jest podkreślenie urody, ale też korekta jej mankamentów. Mikropigmentacja stosowana jest w zabiegach makijażu permanentnego, ale też tuszuje braki owłosienia, ukrywa blizny i wyrównuje koloryt skóry.

Mikropigmentacja – zastosowanie

Kurs makijaż permanentny przygotowuje i daje uprawnienia do wykonywania zabiegu mikropigmentacji. Technika ta stosowana jest m.in. do korekty ust. Nie tylko wyrównuje koloryt ust, ale podkreśla i koryguje ich kształt. Stosowana jest do poprawy urody, pomaga w tuszowaniu blizn po opryszczce, zajęczej wardze czy opadających kącików warg. Makijaż permanentny maskuje również powstające z czasem wokół ust zmarszczki. Zabieg powtarza się co 2-3 lata.

Mikropigmentacja stosowana jest również do barwienia czy korekty kształtu brwi, ale też ich optycznego zagęszczania. Przerzedzone brwi są często wynikiem zmian hormonalnych czy chemioterapii. Makijaż permanentny brwi skutecznie maskuje wszelkie braki, koryguje niedoskonałości i trwale je barwi, zastępując tradycyjną hennę, którą trzeba poprawiać przynajmniej raz w miesiącu. Tymczasem mikropigmentacja brwi utrzymuje się nawet 5 lat. Mikropigmentacja to zabieg, który pomaga osobom cierpiącym na bielactwo. Pod skórę wprowadza się barwnik o identycznym z nią odcieniu. Zabieg należy powtarzać mniej więcej co 3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *