Z jakich materiałów wykonuje się wyposażenie łazienkowe?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z jakich materiałów wykonuje się wyposażenie łazienkowe?

Umywalka ceramiczna – praktyczność i elegancja

Pierwsze, co przychodzi do głowy, kiedy myśli się o umywalce, to ceramika i rzeczywiście jest to wciąż najpopularniejszy materiał, ceniony ze względów zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Obecnie te klasyczne umywalki są często wyposażone w dodatkową powłokę, która zapobiega zbieraniu się na powierzchni kamienia i brudu. Z ceramiki wykonana jest np. nablatowa umywalka Villeroy and Boch modelu Venticello i wiele innych. Jednak istnieje cały szereg alternatywnych materiałów, z których może być wykonany ten niezbędny w każdej łazience element.

Alternatywne materiały wykonania umywalki

Materiałem wykonania umywalki może być również tworzywo sztuczne, co w przypadku umywalek stanowi zazwyczaj ABS oraz akryl. Takie modele odznaczają się lekkością konstrukcji, jednocześnie zachowując trwałość.

Eleganckim wyborem może być również umywalka granitowa. Granit jest bardzo wytrzymałym kamieniem, dlatego wykonane z niego umywalki charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia. Jest to też ponadczasowa elegancja tego od wieków cenionego kamienia.

Coraz bardziej popularne stają się obecnie umywalki szklane, które doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem mieszkania. Oprócz tego szkło może być barwione na niemal nieskończoną ilość kolorów, dlatego jest to rozwiązanie, które daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Podobnie jak umywalki ceramiczne, modele szklane również wzbogacone są o dodatkową powłokę ochronną.

Wreszcie można spotkać również umywalki wykonane ze stali nierdzewnej. Te mogą występować w wersji metalu szczotkowanego i na połysk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skąd pozyskać części do samochodu?
Skąd pozyskać części do samochodu?
Osoby użytkujące na co dzień samochód osobowy doskonale wiedzą, że nie jest to maszyna niezawodna. Ze względu na intensywną eksploatację […]
Stres – jak sobie z nim radzić i co najlepiej wtedy zażywać?
Stres – jak sobie z nim radzić i co najlepiej wtedy zażywać?
Wszyscy każdego dnia przeżywamy wiele nerwowych i napiętych sytuacji. Poza tym tempo życia jest tak szybkie, że nie mamy czasu […]
Na czym polega dieta weterynaryjna?
Na czym polega dieta weterynaryjna?
Nie od dziś wiadomo, że niemal każde zwierzę domowe może stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Nie ulega również wątpliwości fakt, […]
Ostatnie wpisy