Z jakich materiałów wykonuje się wyposażenie łazienkowe?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z jakich materiałów wykonuje się wyposażenie łazienkowe?

Umywalka ceramiczna – praktyczność i elegancja

Pierwsze, co przychodzi do głowy, kiedy myśli się o umywalce, to ceramika i rzeczywiście jest to wciąż najpopularniejszy materiał, ceniony ze względów zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Obecnie te klasyczne umywalki są często wyposażone w dodatkową powłokę, która zapobiega zbieraniu się na powierzchni kamienia i brudu. Z ceramiki wykonana jest np. nablatowa umywalka Villeroy and Boch modelu Venticello i wiele innych. Jednak istnieje cały szereg alternatywnych materiałów, z których może być wykonany ten niezbędny w każdej łazience element.

Alternatywne materiały wykonania umywalki

Materiałem wykonania umywalki może być również tworzywo sztuczne, co w przypadku umywalek stanowi zazwyczaj ABS oraz akryl. Takie modele odznaczają się lekkością konstrukcji, jednocześnie zachowując trwałość.

Eleganckim wyborem może być również umywalka granitowa. Granit jest bardzo wytrzymałym kamieniem, dlatego wykonane z niego umywalki charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia. Jest to też ponadczasowa elegancja tego od wieków cenionego kamienia.

Coraz bardziej popularne stają się obecnie umywalki szklane, które doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem mieszkania. Oprócz tego szkło może być barwione na niemal nieskończoną ilość kolorów, dlatego jest to rozwiązanie, które daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Podobnie jak umywalki ceramiczne, modele szklane również wzbogacone są o dodatkową powłokę ochronną.

Wreszcie można spotkać również umywalki wykonane ze stali nierdzewnej. Te mogą występować w wersji metalu szczotkowanego i na połysk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy sprawa karna ulega przedawnieniu?
Kiedy sprawa karna ulega przedawnieniu?
Często zdarza się tak, że sprawa karna ulega przedawnieniu. Warto jednak wiedzieć, kiedy konkretnie taka sytuacja może mieć miejsce (wyszukaj […]
Kilka pomysłów na spędzanie ciekawego popołudnia z dziećmi
Kilka pomysłów na spędzanie ciekawego popołudnia z dziećmi
Wolny czas warto poświęcać zacieśnianiu relacji w rodzinie. Nic tak nie wpływa na budowane więzi, jak wspólnie spędzone popołudnie. Dobrze, […]
Gdzie powiesić flagi reklamowe?
Gdzie powiesić flagi reklamowe?
W dzisiejszej rzeczywistości biznesowej podstawowym warunkiem wyróżnienia się na tle konkurencji i zdobycia nowych klientów jest odpowiednia reklama. Jednymi z […]
Ostatnie wpisy