Z czego składa się klimatyzacja?

Pośród dostępnych na rynku klimatyzatorów wyróżnia się kilka ich rodzajów: urządzenia wentylacyjno- chłodzące, wentylacyjne chłodząco-ogrzewające oraz systemy kompletnej klimatyzacji. Biorąc pod uwagę specyfikę budowy każdego z wymienionych rodzajów, należy przyznać, że dwa pierwsze produkty wykazują niewielkie różnice.

Tym, co z pewnością odróżnia oba modele to element, jakim jest nagrzewnica powietrza znajdująca się w urządzeniu wentylacyjnym chłodząco-ogrzewającym, co może poszerzać funkcje klimatyzatora.

Budowa klimatyzacji

Klimatyzator chłodząco-ogrzewający zbudowany jest z czterech bazowych składników: nagrzewnicy, parownika (to część, która odpowiada za wymianę powietrza. Odbiera ciepło z pomieszczenia), sprężarki, zaworu rozprężonego (jego zadaniem jest obniżenie ciśnienia elementu chłodzącego za pomocą rozprężania) oraz skraplacza (to część odpowiadająca za wymianę powietrza. Oddaje ciepło do pomieszczenia, działa przeciwnie do parownika).

Każdy z elementów jest równie ważny, dlatego istotnym jest odpowiedni sposób użytkowania sprzętu, jak i regularny przegląd, który profesjonalnie wykonuje serwis klimatyzacji w Częstochowie. Lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie wiedzy i doświadczenia specjalisty niż naprawa na własną rękę, która może zakończyć się jeszcze większym defektem lub całkowitym uszkodzeniem klimatyzacji.

Regularny przegląd gwarantuje sprawne działanie, ale przede wszystkim efektywne, co jest szczególnie istotne w sezonie jesiennym oraz letnim przez towarzyszące im temperatury.
Artykuł powstał we współpracy z Waso Klim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *