Jak skutecznie odmłodzić swoją twarz?

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, dzięki którym można pozbyć się wielu defektów skórnych. Zmarszczki, przebarwienia i wiotka skóra są mało estetyczne i zdecydowanie dodają lat. Jest na to jednak skuteczny sposób – radiofrekwencja mikroigłowa, a także peelingi medyczne.

Na czym polega zabieg RF mikroigłowej?

Metoda ta wykorzystuje nowoczesne technologie z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg łączy w sobie mikronakłuwanie i kontrolowane ogrzewanie tkanek. W zależności od problemów skórnych oraz obszaru, nakłucia oraz stopień ogrzewania można dowolnie regulować.

Dzięki częściowemu uszkodzeniu skóry, zostaje ona pobudzona do wzmożonej regeneracji. To powoduje syntezę nowych włókien kolagenowych, a tym samym redukcję zmarszczek, bruzd oraz blizn. W krytycznej sytuacji warto postawić na RF mikroigłowa Wrocław to jedno z miast, które oferują najskuteczniejsze zabiegi tego rodzaju.

Peelingi medyczne

Regularny peeling twarzy potrafi zlikwidować niedoskonałości oraz odmłodzić skórę o kilka lat. Mowa jednak nie o peelingach domowych, a medycznych, wykonywanych w salonach kosmetycznych, przez odpowiednio przeszkolonych specjalistów. 

Indywidualnie dobrany zabieg pozwala pozbyć się zmian trądzikowych, powstałych na ich skutek blizn czy przebarwień. Oprócz tego redukuje zmarszczki, ujędrnia i rozświetla skórę twarzy. Stymuluje do pracy fibroblasty, co zapobiega powstawaniu niedoskonałości w przyszłości. Złuszcza martwe komórki naskórka i powoduje, że substancje aktywne w preparatach wnikają w głąb skóry. Więcej o peelingach medycznych można dowiedzieć się między innymi na stronie https://klinika-profesja.pl/pca-skin-inteligentna-pielegnacja-skory/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *