Ubezpieczenie motocykla – czy jest obowiązkowe?

Odkąd posiadacze prawa jazdy kategorii B mogą poruszać się motocyklami o pojemności silnika nieprzekraczającej 125 cm³, ilość jednośladów na polskich drogach znacząco wzrosła. Warto wiedzieć, że w dniu rejestracji motocykla w wydziale komunikacji, konieczne jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za jego brak grożą wysokie kary.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Polisa odpowiedzialności cywilnej pozwala uzyskać odszkodowanie za szkody majątkowe lub osobowe poniesione w wyniku zdarzeń drogowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami poszkodowany wnioskuje o wypłatę świadczeń z polisy sprawcy. W związku z tym, że ceny ubezpieczeń obowiązkowych są bardzo zróżnicowane, przed wykupieniem polisy warto sprawdzić jego cenę. Najprościej zrobić to korzystając z wygodnego, internetowego kalkulatora, takiego jak ten dostępny na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-motocykla/kalkulator.

Dodatkowe ubezpieczenie, które warto wykupić

W związku z tym, że motocykl nie ma kabiny, osoby poruszające się jednośladami są bardziej narażone na uszkodzenie ciała od kierowców samochodów. Aby uzyskać pieniądze za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, warto pomyśleć o wykupieniu polisy NNW. Ubezpieczenie chroniące od następstw nieszczęśliwych wypadków ma charakter dobrowolny, a jego cena jest uzależniona od wysokości sumy ubezpieczenia. W przypadku osób, które wyruszają w dalekie podróże motocyklami, sprawdzi się także assistance. Dzięki temu dobrowolnemu ubezpieczeniu możliwe jest uzyskanie pomocy w przypadku awarii motocykla na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + sześć =