Jakie są typy akumulatorów samochodowych?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są typy akumulatorów samochodowych?

Akumulatory samochodowe to jedna z najważniejszych części Twojego samochodu. Jeśli Twój akumulator umrze, nie możesz nigdzie szybko dojechać! Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wiesz, jaki rodzaj akumulatora kupić do swojego pojazdu i jak o niego dbać.

Do wyboru jest kilka różnych rodzajów akumulatorów samochodowych, a każdy z nich ma określone zalety. Najpopularniejszymi typami są:

Akumulatory kwasowo-ołowiowe zalewane 

Te akumulatory są najbardziej powszechnym i najtańszym typem akumulatora. Są one również znane jako akumulatory „mokre” lub „zalane”, ponieważ mają otwory wentylacyjne na górze, które pozwalają elektrolitowi (ciecz wewnątrz) bulgotać i uwalniać nadmiar gazów. Elektrolit składa się z wody i kwasu siarkowego, dlatego te akumulatory są tak ciężkie.

Akumulatory AGM z mokrymi ogniwami 

AGM to skrót od absorpcyjnej maty szklanej (mata to w rzeczywistości włókno szklane). Akumulatory AGM nie muszą być napełniane wodą destylowaną, ponieważ ich płyty są zamknięte w separatorze z maty szklanej. Nazywane są również akumulatorami bezobsługowymi, ponieważ nie wymagają żadnej dodatkowej konserwacji poza sprawdzaniem ich ciężaru właściwego raz w miesiącu.

Akumulatory GEL 

Skrót GEL oznacza elektrolit żelowy (znany również jako „suche ogniwo”). Elektrolit w akumulatorach GEL nie tworzy pęcherzyków w kontakcie z powietrzem, co oznacza, że żadne gazy nie wydostaną się z akumulatora nawet w przypadku pęknięcia gdzieś w jego obudowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawić pracownikom zadowolenie z pracy?
Jak poprawić pracownikom zadowolenie z pracy?
Pracownicy, którzy są zadowoleni ze swojej pracy, mają pozytywny wpływ na miejsce pracy. Są bardziej produktywni, pracują ciężej i ogólnie […]
Sneakersy – sportowe buty, które zyskały dużą popularność
Sneakersy – sportowe buty, które zyskały dużą popularność
Sneakersy to niezwykle modne i wygodne buty w stylu sportowym, które od lat zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród […]
Akcesoria kuchenne, które przydadzą się każdej pani domu
Akcesoria kuchenne, które przydadzą się każdej pani domu
Kuchenne rewolucje bywają całkiem przyjemne. Gdy zabieramy się za eksperymentowanie z dotąd nieznanymi smakami, czujemy dreszczyk emocji. By jednak nasze […]
Ostatnie wpisy