Transport – jakie środki pozwolą zabezpieczyć ładunki
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Transport – jakie środki pozwolą zabezpieczyć ładunki

Jakimi środkami możemy zabezpieczyć przewożony przez nas ładunek? Z tym pytaniem boryka się wielu zarówno spedytorów, jak i kierowców. Nic dziwnego- niezabezpieczony ładunek to nie tylko straty, ale także realne zagrożenie na drodze. Dla tego też przyjrzyjmy się, jak można zabezpieczyć ładunek w czasie transportu.

W jaki sposób możemy zabezpieczyć ładunek w czasie transportu?

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie naszego ładunku w czasie transportu, to możemy to zrobić na kilka sposobów, a mianowicie:

– przy użyciu specjalnych mat, które dzięki zwiększonemu tarciu, zmniejszają ryzyko przemieszczenia ładunku.

– łańcuchy transportowe- stosuje się je w przypadku solidnego ładunku, gdzie nie ma ryzyka jego uszkodzenia przez łańcuchy- działają ona na zasadzie dociśnięcia ładunku do naczepy.

– pasy transportowe- działają dokładnie tak samo, jak łańcuchy transportowe, aczkolwiek znacznie mniej uszkadzają ładunek.

– zastosowanie odpowiednich burt w naczepie.

Pamiętajmy jednak, że same zabezpieczenia mogą nie wystarczyć- dlatego też konieczne jest odpowiednie umiejscowienie, oraz rozłożenie ładunku na naczepie. W przeciwnym razie może się na przykład okazać, że nasze zabezpieczenia ulegną przeciążeniu, i po prostu zawiodą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dojazd do lotniska w innym mieście – jak to zrobić?
Dojazd do lotniska w innym mieście – jak to zrobić?
W Polsce tak naprawdę funkcjonuje sprawnie jedynie kilka lotnisk w największych miastach. Transfery pomiędzy nimi z wykorzystaniem lotów zazwyczaj są […]
Jak działają monitory aktywności i kto powinien o nim pomyśleć?
Jak działają monitory aktywności i kto powinien o nim pomyśleć?
Wysiłek fizyczny jest niezwykle ważny dla zachowania dobrego stanu zdrowia oraz optymalnej kondycji. Rozpoczynając uprawianie dowolnego sportu (biegania, jazdy na […]
Namiot – na jakie uroczystości można go wykorzystać?
Namiot – na jakie uroczystości można go wykorzystać?
Namiot to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy konieczne jest zapewnienie schronienia gościom podczas różnych imprez odbywających się pod gołym niebem. […]
Ostatnie wpisy