Transport – jakie środki pozwolą zabezpieczyć ładunki

Jakimi środkami możemy zabezpieczyć przewożony przez nas ładunek? Z tym pytaniem boryka się wielu zarówno spedytorów, jak i kierowców. Nic dziwnego- niezabezpieczony ładunek to nie tylko straty, ale także realne zagrożenie na drodze. Dla tego też przyjrzyjmy się, jak można zabezpieczyć ładunek w czasie transportu.

W jaki sposób możemy zabezpieczyć ładunek w czasie transportu?

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie naszego ładunku w czasie transportu, to możemy to zrobić na kilka sposobów, a mianowicie:

– przy użyciu specjalnych mat, które dzięki zwiększonemu tarciu, zmniejszają ryzyko przemieszczenia ładunku.

– łańcuchy transportowe- stosuje się je w przypadku solidnego ładunku, gdzie nie ma ryzyka jego uszkodzenia przez łańcuchy- działają ona na zasadzie dociśnięcia ładunku do naczepy.

– pasy transportowe- działają dokładnie tak samo, jak łańcuchy transportowe, aczkolwiek znacznie mniej uszkadzają ładunek.

– zastosowanie odpowiednich burt w naczepie.

Pamiętajmy jednak, że same zabezpieczenia mogą nie wystarczyć- dlatego też konieczne jest odpowiednie umiejscowienie, oraz rozłożenie ładunku na naczepie. W przeciwnym razie może się na przykład okazać, że nasze zabezpieczenia ulegną przeciążeniu, i po prostu zawiodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =