Kamery – gdzie można je zamontować?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamery – gdzie można je zamontować?

W życiu zdarzają się sytuacje, gdy konieczne jest udowodnienie zachowań danej osoby. Co ważniejsze, dotyczy to nie tylko spraw rozwodowych.
Doskonałym narzędziem, które zapewni niepodważalne dowody, jest zapis wykonany za pomocą urządzeń monitorujących. Wiadomo jednak, że standardowe kamery mają w tym przypadku ograniczone możliwości, warto jednak pamiętać, że istnieje alternatywa, czyli dyskretne mikrokamery.

Czujniki ruchu – kiedy są przydatne?

Jednym z narzędzi monitorujących, które można znaleźć na rynku, jest inteligentna kamera z czujnikiem ruchu. Niewielkie rozmiary urządzenia to gwarancja, że można je zamontować w dowolnym miejscu, nie wzbudzając podejrzeń osób z zewnątrz.
Jest to model bezprzewodowy, który nie wymaga dodatkowego zasilania elektrycznego – wystarczą cztery baterie typu paluszki lub akumulatorki. W zależności od aktywności kamery, urządzenie może pracować nawet do kilkudziesięciu godzin bez konieczności wymiany baterii.

Zainstalowany w kamerce czujnik ruchu sprawia, że urządzenie włącza się w momencie, gdy zarejestruje w pobliżu jakikolwiek ruch, zapisując zdarzenie w postaci krótkiego rejestru. Następnie kamera przechodzi w stan czuwania. Warto dodać, że materiały zapisywane są na karcie pamięci, dzięki czemu bez problemu można odtworzyć je za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych.

Skuteczny sposób na dyskretne szpiegowanie

Szpiegowanie innych ludzi kojarzy się przede wszystkim ze zleceniami wykonywanymi przez firmy detektywistyczne. Mało kto wie, że istnieją szpiegowskie kamery bezprzewodowe, które można zainstalować niemal wszędzie – w okularach, pendrive, laptopie, zdobiących ściany obrazach, lampach itp.

Niewielki rozmiar urządzenia sprawia, że są one praktycznie niewidoczne, dzięki czemu zapis wydarzenia jest zgodny z rzeczywistością i nie wzbudza żadnych wątpliwości ani zastrzeżeń. Śmiało można więc stwierdzić, że jest to doskonałe narzędzie, które pozwala pozyskać pożądane dowody lub zweryfikować konkretną sytuację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szkolenie ISO – co warto wiedzieć?
Szkolenie ISO – co warto wiedzieć?
ISO jest międzynarodową organizacją, której zadaniem jest tworzenie norm jakości, dzięki którym firmy niezależnie od tego w jakim kraju, a […]
Jakimi typami gadżetów można się posłużyć w reklamie firmy?
Jakimi typami gadżetów można się posłużyć w reklamie firmy?
Firma może istnieć na rynku tylko i wyłącznie dzięki klientom, dlatego nic dziwnego, że każda choćby najmniejsza, chce mieć ich […]
Jakie elementy składają się na bezpieczny transport międzynarodowy?
Jakie elementy składają się na bezpieczny transport międzynarodowy?
Aby mieć pewność, że transport towarów za granicę będzie przebiegał bezpiecznie, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego przewoźnika. Jakie powinien […]
Ostatnie wpisy