Testy do wykrywania przeciwciał koronawirusa

Choć COVID-19 w dużej części przypadków nie uchodzi za koronawirusa szczególnie niebezpiecznego, to pewna grupa osób powinna na niego uważać. Są to szczególnie osoby starsze oraz cierpiące na choroby przewlekłe. Jeśli mamy wątpliwości co do naszego stanu zdrowia, najlepszym wyjściem będzie zrobienie sobie testu do wykrywania przeciwciał koronawirusa. Na czym taki test polega i gdzie możemy go zrobić?

Bezpieczeństwo i profilaktyka

Koronawirusa diagnozuje się najczęściej poprzez wykonanie testu genetycznego z zastosowaniem techniki PCR. Model ten polecany jest przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Badanie trwać może do paru godzin – wykonywane jest wyłącznie w specjalistycznych warunkach przez wykwalifikowanych do tego pracowników. W diagnostyce dostępne są również tak zwane testy immunologiczne. Są o wiele tańsze od pierwszego modelu i możemy je wykonać w zdecydowanie krótszym czasie. Te szybkie testy na COVID-19 stają się coraz bardziej popularne również dlatego, że łatwiej je wykonać.

Na stronie Medianus możemy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat wykonywania testów metodą immunologiczną, a więc na próbie wykrycia w organizmie człowieka przeciwciał. Pamiętajmy jednak o tym, że testy genetyczne wykonamy jedynie w placówkach medycznych wyłącznie w przypadku, gdy zleci to sam sanepid lub lekarz specjalista. W placówkach publicznych są one bezpłatne, w przypadku zleceń prywatnych zmuszeni będziemy za nie zapłacić sami. Szybkie testy na koronawirusa stanowić mogą pomoc w zdiagnozowaniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *