Strefa relaksu w biurze – przydatne wyposażenie

Biuro to miejsce, w którym ogromną wagę przykłada się do wydajnej oraz kreatywnej pracy. Aby w znacznym stopniu poprawić oba te parametry, warto zaaranżować w wybranym pomieszczeniu strefę relaksu dla pracowników. Będą oni tam mogli wypocząć i skutecznie się odprężyć. Kluczowe znaczenie ma oczywiście wybór odpowiednich mebli – powinny one być wygodne, a jednocześnie stylowe. Doskonale sprawdzi się m.in. pufa xxl wykonana z naturalnej skóry albo przyjemnej w dotyku tkaniny. 

Meble to nie wszystko 

Urządzając strefę relaksu w biurze, należy zacząć od umieszczenia w niej komfortowych mebli, które umożliwią wypoczynek na optymalnym poziomie. Do takiej przestrzeni idealnie nadają się zwłaszcza pufy i fotele z miękkimi siedziskami. Hitem ostatnich lat jest piłka fotel, wypełniona styropianowym granulatem i obita skórą ekologiczną. Dzięki takiemu wykonaniu znakomicie dopasowuje się do kształtu ciała, a na dodatek jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa w czyszczeniu. Pozostałe polecane konstrukcje to niewielkie stoliki kawowe oraz tapicerowane, dwuosobowe kanapy.

Oprócz tego w strefie relaksu warto zamontować akustyczne ścianki działowe, które zagwarantują prywatność osobom pragnącym np. ze sobą w spokoju porozmawiać. Istotną kategorię elementów wyposażenia stanowią ponadto rozmaite rozwiązania w zakresie aktywnej rozrywki. Mowa tutaj w szczególności o stołach z piłkarzykami, tarczach do gry w rzutki, stołach do ping-ponga, a także konsolach do gier komputerowych. Zaaranżujmy omawiane miejsce w taki sposób, aby wszyscy zatrudnieni w firmie pracownicy czuli się w nim w pełni komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *