Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę?

Manicure hybrydowy nadal nie traci na popularności, gdyż jest to trwały sposób na piękne i zadbane paznokcie. Niestety, po upływie 2 do 3 tygodni nadchodzi czas, gdy lakier hybrydowy należy usunąć. Jak można to zrobić, żeby nie uszkodzić paznokci?

Odświeżony manicure na 3 sposoby

Lakiery hybrydowe Neonail to prawdziwy hit. Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie manicure hybrydowego w zaciszu własnych domostw. Problem pojawia się dopiero, gdy przyjdzie czas usunięcia hybrydy w sposób, który nie niszczy paznokci. Jeżeli będziemy działać ostrożnie i z wyczuciem, nasze paznokcie na pewno nie ucierpią. Poniżej 3 sposoby ukazujące, jak można to zrobić.

Jedną z możliwości usuwania lakieru hybrydowego jest użycie acetonu, który rozpuści lakier hybrydowy. Niestety aceton jest substancją drażniącą, dlatego paznokcie, jak i skóra wokół nich, powinny mieć jak najkrótszą styczność z tą substancją. W przeciwnym wypadku dojdzie do zniszczenia naturalnej warstwy ochronnej paznokcia. W dodatku częste stosowanie acetonu przyczyni się do osłabienia płytki i spowoduje, że będzie bardzo miękka. Dlatego pod żadnym pozorem nie mocz paznokci w acetonie! Lepiej użyć wacików nasączonych acetonem i folii aluminiowej.

Drugi sposób to zastosowanie tzw. bazy typu peel-off, którą nakłada się przed lakierem hybrydowym. Po upływie około 2 tygodni, albo gdy kolor już nam się znudził, wystarczy lekko podważyć przy samych skórkach, a lakier łatwo odejdzie od płytki paznokcia. Niestety i ta metoda ma swoje słabe strony – znacznie skraca trwałość manicure, szczególnie gdy pod lakier dostanie się woda.

Dobrym rozwiązaniem będzie wybór elektrycznej frezarki do paznokci, a bogatą ofertę można znaleźć chociażby na stronie https://powabna.pl/frezarki-do-paznokci. Plusami takiego urządzenia jest szybkość, z jaką pozbywamy się starego lakieru. Dodatkowo, płytka paznokciowa nie będzie wysuszona jak po użyciu acetonu. Posługiwanie się frezarką wymaga jednak wprawy – nieostrożne używanie tego urządzenia może spowodować uszkodzenie paznokci, łącznie z ich przepiłowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *