Czy włosy doczepiane to bezpieczny wybór?

Z roku na rok wzrasta liczba kobiet, które decydują się na doczepiane włosy. Wynika to z faktu, że takie rozwiązanie pozwala szybko i skutecznie zwiększyć objętość włosów i sprawić, że wyglądają wyjątkowo efektownie. Jest to sposób polecany zwłaszcza dla pań posiadających rzadkie i bardzo cienkie pasma. Najwyższej jakości toppery (tzw. zagęszczacze) oraz peruki naturalne i syntetycznie posiada w swojej ofercie np. ten profesjonalny sklep internetowy: https://hairlux.pl/toppery-wlosy-doczepiane

Najprostsza metoda na wspaniałą fryzurę

Doczepiane włosy to po prostu pasma, które są przymocowywane na klips albo klej do naturalnych włosów. Zabieg ten można wykonać zarówno na ciepło, jak i na zimno, choć zalecany jest przede wszystkim ten drugi sposób, ponieważ jest bezpieczniejszy. Specjaliści doradzają, aby wybierać toppery i doczepy stworzone raczej z naturalnych włosów – daje to bowiem znacznie lepszy i bardziej naturalny efekt. Takie produkty posiada w swojej bogatej ofercie m.in. specjalistyczny sklep HairLux.

Omawiana metoda zagęszczania nie niesie ze sobą absolutnie żadnych negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Warto jedynie pamiętać o właściwej pielęgnacji całej głowy, polegającej na regularnym rozczesywaniu włosów, a także używaniu kosmetyków delikatnych i pozbawionych agresywnych substancji (szampony, odżywki i maski bez SLS, ale za to z wyciągiem z ziół). Poza tym należy przestrzegać następujących zasad:

– nie doczepiać włosów częściej niż co cztery czy pięć tygodni, bo dzięki temu skóra głowy może swobodnie oddychać

– wykonywać zabieg wyłącznie w profesjonalnym salonie fryzjerskim (gwarancja perfekcyjnego upięcia)

– nie nosić topperów dłużej aniżeli trzy miesiące

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *