Szkła korekcyjne – jak są wytwarzane?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkła korekcyjne – jak są wytwarzane?

Gdzie są używane?

Okulary korekcyjne to para soczewek, które są przepisywane przez optometrystę lub okulistę w celu skorygowania problemów z widzeniem. W większości przypadków pomagają one osobom z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem.

Recepta

Recepta na tych soczewkach jest zwykle zapisana jako seria liczb, oznaczających moc, odległość i cylinder. Na przykład: -1,50 -1,00 x 120 oznacza, że soczewka ma moc -1,50 dioptrii we wszystkich odległościach, cylinder -1,00 dioptrii i oś 120 stopni.

Produkcja

Soczewki w okularach korekcyjnych wykonane są z połączenia tworzywa sztucznego poliwęglanu i polioctanu winylu. Te tworzywa sztuczne mają bardzo różne właściwości, ale oba są przezroczyste i mogą być kształtowane w soczewki, które następnie są łączone ze sobą poprzez podgrzanie ich do temperatury topnienia. Proces ten nazywany jest formowaniem próżniowym. Po ostygnięciu tworzą one pojedynczą soczewkę o pożądanym kształcie i recepcie. 

Ostatnim etapem produkcji soczewek korekcyjnych jest pokrycie ich powłoką antyrefleksyjną (AR) lub powłoką odporną na zarysowania (SR). Pomaga to chronić powierzchnię soczewki przed zarysowaniami i zabrudzeniami, ale także nadaje im kolor (niebieski dla soczewek niebieskich, brązowy dla soczewek bursztynowych).

Oprawki, które utrzymują soczewki, mogą być również produkowane na miejscu, ale częściej są kupowane oddzielnie i dopasowywane do gotowego zestawu soczewek.

Jeśli szukasz odpowiednich szkieł, to koniecznie sprawdź stronę: https://sklep.contempo.pl/szkla-korekcyjne-c-39.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klocki edukacyjne – Jakie korzyści zapewniają?
Klocki edukacyjne – Jakie korzyści zapewniają?
Dzieci uwielbiają się bawić. Jest to fakt. Faktem jest również to, że dzieci muszą się uczyć, żeby rozwijać swoje młode […]
Organizacja wyprowadzki krok po kroku
Organizacja wyprowadzki krok po kroku
W życiu każdego człowieka zachodzą pewne zmiany. Jedną z nich jest konieczność przeprowadzenia się i opuszczenia wcześniejszego miejsca zamieszkania. To […]
Basen ogrodowy całoroczny – co warto wiedzieć?
Basen ogrodowy całoroczny – co warto wiedzieć?
Baseny ogrodowe to świetny sposób na wprowadzenie basenu do domu bez konieczności martwienia się o konserwację i środki chemiczne. Bardzo […]
Ostatnie wpisy