Rodzaje masażu twarzy – cechy charakterystyczne i różnice pomiędzy nimi
Wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje masażu twarzy – cechy charakterystyczne i różnice pomiędzy nimi

Istnieje wiele różnych rodzajów masażu twarzy, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: ich celem jest poprawa przepływu krwi do skóry i mięśni. To może pomóc w wyglądzie i zdrowiu Twojej twarzy. Idea masażu twarzy polega na tym, że mięśnie twarzy mogą być napięte i skołatane, co sprawia, że wyglądają na bardziej widoczne i obwisłe. Masaż twarzy może pomóc rozluźnić te węzły, dzięki czemu nie są one tak widoczne na twarzy.

Oto kilka najpopularniejszych rodzajów masażu twarzy:

Klasyczny masaż szwedzki

Ten rodzaj lekkiego masażu ciśnieniowego wykorzystuje długie poślizgi wzdłuż grup mięśniowych, a nie bezpośredni nacisk na konkretne punkty. Jest on bardziej relaksujący niż inne rodzaje masażu, ale nie oferuje tak wielu korzyści dla konkretnych obszarów, takich jak twarz czy szyja.

Refleksologia

Refleksologia opiera się na założeniu, że na stopach znajdują się punkty odruchowe, które odpowiadają określonym częściom ciała (w tym twarzy). Stosując nacisk na te punkty, można wywołać reakcję w innych obszarach – w tym relaks i poprawę krążenia.

Kobido plus taping twarzy

Kobido plus taping twarzy to forma akupunktury, która wykorzystuje cienkie kawałki taśmy do wywierania nacisku na określone punkty na twarzy. Może być stosowany w połączeniu z Kobido lub jako alternatywne leczenie. Ostatnimi czasy bardzo popularny stał się masaż kobido plus taping twarzy Warszawa jest miastem oferującym takie zabiegi. Taping twarzy jest często stosowany przy bólach głowy i migrenach, ale sprawdza się również u osób cierpiących na bóle zatok i napięcie w okolicy szczęki.

Masaż tkanek głębokich

Ten rodzaj masażu skupia się na głębszych warstwach tkanki mięśniowej na twarzy, co powoduje intensywniejszą bolesność po zabiegu (ale skutkuje też dłużej utrzymującymi się korzyściami). Masaże tkanek głębokich najlepiej pozostawić profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w pracy ze sportowcami lub osobami powracającymi do zdrowia po kontuzjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pellet drzewny – jakie ma plusy?
Pellet drzewny – jakie ma plusy?
Przemysł pelletu drzewnego jest na fali wznoszącej, i łatwo dostrzec dlaczego. Pellety drzewne są doskonałym źródłem paliwa dla zastosowań mieszkalnych […]
Badania dozorowe z obciążeniami – co warto wiedzieć?
Badania dozorowe z obciążeniami – co warto wiedzieć?
Badania dozorowe z obciążeniami wymagają odpowiedniego przygotowania i wynajęcia sprzętów niezbędnych do ich przeprowadzenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, […]
Jak prawidłowo ubrać dziecko w chłodne dni?
Jak prawidłowo ubrać dziecko w chłodne dni?
Dzieci uwielbiają poznawać świat. To właśnie między innymi dlatego tak często wybieramy się z nimi na długie spacery podczas których […]
Ostatnie wpisy