Rodzaje masażu twarzy – cechy charakterystyczne i różnice pomiędzy nimi
Wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje masażu twarzy – cechy charakterystyczne i różnice pomiędzy nimi

Istnieje wiele różnych rodzajów masażu twarzy, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: ich celem jest poprawa przepływu krwi do skóry i mięśni. To może pomóc w wyglądzie i zdrowiu Twojej twarzy. Idea masażu twarzy polega na tym, że mięśnie twarzy mogą być napięte i skołatane, co sprawia, że wyglądają na bardziej widoczne i obwisłe. Masaż twarzy może pomóc rozluźnić te węzły, dzięki czemu nie są one tak widoczne na twarzy.

Oto kilka najpopularniejszych rodzajów masażu twarzy:

Klasyczny masaż szwedzki

Ten rodzaj lekkiego masażu ciśnieniowego wykorzystuje długie poślizgi wzdłuż grup mięśniowych, a nie bezpośredni nacisk na konkretne punkty. Jest on bardziej relaksujący niż inne rodzaje masażu, ale nie oferuje tak wielu korzyści dla konkretnych obszarów, takich jak twarz czy szyja.

Refleksologia

Refleksologia opiera się na założeniu, że na stopach znajdują się punkty odruchowe, które odpowiadają określonym częściom ciała (w tym twarzy). Stosując nacisk na te punkty, można wywołać reakcję w innych obszarach – w tym relaks i poprawę krążenia.

Kobido plus taping twarzy

Kobido plus taping twarzy to forma akupunktury, która wykorzystuje cienkie kawałki taśmy do wywierania nacisku na określone punkty na twarzy. Może być stosowany w połączeniu z Kobido lub jako alternatywne leczenie. Ostatnimi czasy bardzo popularny stał się masaż kobido plus taping twarzy Warszawa jest miastem oferującym takie zabiegi. Taping twarzy jest często stosowany przy bólach głowy i migrenach, ale sprawdza się również u osób cierpiących na bóle zatok i napięcie w okolicy szczęki.

Masaż tkanek głębokich

Ten rodzaj masażu skupia się na głębszych warstwach tkanki mięśniowej na twarzy, co powoduje intensywniejszą bolesność po zabiegu (ale skutkuje też dłużej utrzymującymi się korzyściami). Masaże tkanek głębokich najlepiej pozostawić profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w pracy ze sportowcami lub osobami powracającymi do zdrowia po kontuzjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie okrycie wierzchnie na wiosnę?
Jak wybrać odpowiednie okrycie wierzchnie na wiosnę?
Wiosna to czas wyczekiwany przez wiele osób. Pogoda nareszcie się zmienia, a ciężkie zimowe ubrania można w końcu zamienić na […]
Zmysłowa sesja kobieca – jak się przygotować?
Zmysłowa sesja kobieca – jak się przygotować?
Niemalże każda przedstawicielka płci pięknej posiada jakieś kompleksy związane z wyglądem ciała, skóry i włosów, które utrudniają jej należyte funkcjonowanie […]
Dlaczego Turcja to dobre miejsce na wakacje za granicą?
Dlaczego Turcja to dobre miejsce na wakacje za granicą?
Turcja jest dobrym miejscem na wakacje za granicą ze względu na swoją niesamowitą historię. Turcja istnieje od tysięcy lat, a […]
Ostatnie wpisy