Łódź – co można zobaczyć w tym mieście?

Dla jednych Łódź to miasto fakultetów a dla innych uzdrowisko. Uliczki starego miasta cieszą oczy kolorem, barwnymi domkami oraz interesującymi zaułkami. Nowoczesne budowle tworzące miasto odbijają się w dolinie rzeki Widawy – każdy widok jest wyjątkowy. Dlaczego warto więc odwiedzić Łódź?

Łódź – co jest w niej niezwykłego? 

Łódź to stolica śląskiego regionu, najbardziej liczącego się województwa w polskim kraju. Powierzchnia miasta wynosi ok. 305 km², a liczba mieszkańców ok. 375 tys. osób (w 2016 r.). Populacja łódzka znajduje się na drugim miejscu w Polsce pod względem liczebności społeczeństwa. Miasto to jest  także ogromną bazą turystyczną dla wielu osób. Warto tu przebywać tylko jedną noc i pozwiedzać miasto na nowo. Niektóre zainteresowane osób wybierają się do Łodzi z zamiarem zwiedzania np. architektury.  Więcej informacji na ten temat można znaleźć np. na stronie internetowej https://lodz.travel/

W siedzibie Urzędu Miejskiego Łodzi znajduje się dwuetapowa kwatera turystyczna, znajdująca się przy placu Bohaterów Getta. Warto także przyjrzeć się uważnie jednemu z najbardziej popularnych obiektów – Katedry Łowiczanki, która stanowi jeden z symboli tego miasta. Jest więc wiele miejsc, które warto odwiedzić w tym właśnie mieście. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =