Rodzaje korb rowerowych

Korba rowerowa jest jedną z głównych części roweru. Składa się na cały napęd i odpowiada za połączenie pedałów rowerowych z osią suportu. Przez to, iż zmuszone są przenosić duże obciążenia uważane są za najbardziej solidną część układu napędowego. Korby rowerowe – należące do tych najtańszych i najprostszych – proponowane są głównie w postaci prętów stalowych, wydrążonych na obu końcach. Półkę wyżej znaleźć możemy odlewki, które posiadają odpowiednio zaprojektowany kształt umożliwiający uzyskać im najwyższą wytrzymałość przy najniższej masie – ten rodzaj jest dużo bardziej złożony, droższy, ale także trwalszy. Ostatnim rodzajem, a zarazem klasą najwyższą korb są specjalistyczne odlewy z wydrążonym wnętrzem – zapewniają one ogromną wytrzymałość i jakość użytkowania.

W zależności od tego jaki model roweru posiadamy oraz na jakiej jeździe się skupiamy powinniśmy do tego odpowiednio dostosować nowy sprzęt rowerowy. Korby rowerowe należą do części o wysokiej wytrzymałości, przez co rzadko się psują, jednak jeśli zależy nam na ich optymalnym stanie warto poświęcić czas na ich regularną konserwację oraz coroczny przegląd. Decydując się na zakup nowej korby pomińmy wszelkie produkty oferujące nam części nieoryginalne czy podróbki. Warto także unikać nieznanych marek, które nie zawsze przedstawiają sobą wytrzymałość i jakość części. W tym przypadku najlepiej będzie się skupić na czołowych i znanych producentach sprzętu rowerowego. Zapewnią nam oni wysoki standard produktu oraz jego jakość.

Bogaty wybór akcesoriów znajdziesz np. w sklepie Virtual Bike. Jedną z lepszych ofert jest m.in. korba Tiagra należąca do marki Shimano – japońskiego giganta w sprzęcie rowerowym. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz idącą za tym rozsądną ceną. Sprawdź także ofertę z serii: “Shimano SLX m7000”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *