Czym jest noktowizor?

Noktowizor to nowoczesny sprzęt optyczny, który pozwala na dobre widzenie w warunkach mocno ograniczonej widoczności. Znakomicie sprawdza się nie tylko nocą na otwartej przestrzeni, ale również w zamkniętych budynkach czy w zamglone dni. Najczęściej jest wykorzystywany przez myśliwych (podczas polowań), straż graniczną, wojsko, prywatnych detektywów, oddziały paramilitarne, pracowników ochrony, miłośników survivalu oraz przyrodników. Jeśli chcemy się zaopatrzyć się w tego typu urządzenie, to wyjątkowo funkcjonalne modele można znaleźć w ofercie takiej jak: https://celowniki24.pl/460-noktowizja.

Parametry techniczne odgrywają ważną rolę

Noktowizor działa zazwyczaj w oparciu o blask księżyca i gwiazd, czyli dostrzegalne światło cząstkowe. Składa się ono z fotonów, które przekazują energię elektronom wpadającym w obszar tuby wzmacniającej. Tam owe elektrony zderzają się ze specjalnym ekranem fosforyzującym, wskutek czego ich energia zamienia się w światło widzialne możliwe do swobodnego obserwowania w głównym okularze noktowizora. Użytkownik sprzętu otrzymuje zatem skutecznie zrekonstruowany i klarowny obraz otoczenia – łącznie z obiektami znajdującymi się nawet w dużej odległości (w delikatnie zielonym odcieniu). Przy wyborze konkretnego modelu trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Oto najważniejsze z nich:

  • waga i rozmiar urządzenia – oba elementy decydują o komforcie jego użytkowania przy przemieszczaniu się
  • trwałość obudowy – najlepiej, jeśli jest wykonana z aluminium i dodatkowo pokryta gumowym pancerzem (gwarancja optymalnej odporności na uszkodzenia)
  • długość działania baterii na jednym ładowaniu – pożądany czas to 5-10 godzin
  • jakość oraz zasięg obrazu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 20 =