Nowoczesne systemy przechowywania w kuchni

Ceny na rynkach nieruchomości nieustannie rosną zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. W wyniku tych skoków przeciętny nabywca mieszkania nie może pozwolić sobie na lokum, które można by określić mianem apartamentu. Ograniczony metraż wymaga dobrego projektu i sprytnych rozwiązań, aby pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty i elementy wyposażenia. Nowatorskie systemy do przechowywania jak kosze cargo są obecnie powszechnie wykorzystywane w przestrzeniach kuchennych z uwagi na ich niewielkie rozmiary i coraz większą liczbę posiadanym sprzętów ułatwiających przyrządzanie posiłków.

Wkład gwarantujący ład 

Dobrze zaaranżowana kuchnia poza estetyką musi być przede wszystkim funkcjonalna. W jej małych wersjach bardzo ważne jest zagospodarowanie każdego z możliwych miejsc jak wąskie szczeliny, które w łatwy sposób można obecnie wykorzystywać jako szafkę na przyprawy lub butelki. Gwarantują to wspominane metalowe kosze na szynach wysuwające się w taki sposób, aby umożliwić łatwy dostęp do wszystkich znajdujących się wewnątrz produktów. Występują one w rozmaitych rozmiarach dlatego też sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych modułach zabudowy.

Owiane złą sławą szafki narożne wymagające od użytkownika zagłębienia się w ich wnętrzu w celu znalezienia upragnionego akcesorium zupełnie zmieniły swój charakter dzięki zastosowaniu systemu magic corner. Bazujący na cargo mechanizm polega na przesuwaniu się przednich pojemników w bok poza teren mebli, dzięki czemu te zajmujące tyły mogą znaleźć się na ich miejscu. Jest to najlepszy sposób na przechowywanie naczyń o dużych gabarytach. Alternatywną wersją są karuzele jednak to rozwiązanie, nie wykorzystuje w pełni obszaru możliwego do zagospodarowania. Aby zabezpieczyć talerze przed uszkodzeniem warto zaopatrzyć się w specjalistyczne uchwyty ułatwiające ich przenoszenie, jednocześnie skupiając je w określonym położeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *