Święto Wszystkich Świętych – co umieścić na grobie?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Święto Wszystkich Świętych – co umieścić na grobie?

Wszystkich Świętych to wyjątkowa okazja, aby wspominać i upamiętniać zmarłe osoby. Odwiedzanie i ozdabianie grobów bliskich to tradycja, którą warto pielęgnować. Początki tego święta sięgają VII w., kiedy to czczono męczenników, którzy ginęli za wiarę w Chrystusa. Z czasem, w dniu 1 listopada pamięć oddawano też świętym Kościoła. W Polsce korzenie tej tradycji sięgają czasów pogańskich, gdy podczas nocy dziadów wzywano duchy zmarłych.

Jak upamiętnić swoich bliskich?

Wszystkich Świętych to czas zadumy. Odwiedzając pomniki zmarłych, zawsze warto zapalić na nich świeczkę. Ten uniwersalny symbol pamięci jest dostępny w wielu wariantach. Popularne są znicze tradycyjne, o owalnych lub prostokątnych kształtach i kolorowym szkle. Coraz częściej można spotkać też świece elektryczne, które wydają mniej intensywne, ale za to długotrwałe światło. Do łask wracają również znicze otwarte, zajmujące dużą powierzchnię nagrobka i wydzielające dużą ilość światła.

Pomniki bliskich warto również ozdobić kwiatami. Wiązanki, takie jak np.dostępne na https://decorguru.pl/250-stroiki-i-wiazanki będą się pięknie prezentować na każdym grobie, niezależnie od odcienia kamienia czy stylu płyty. Można wybrać kompozycje kwiatowe o naturalnych żółtych, czy pomarańczowych odcieniach, które spełnią klasyczne i tradycyjne upodobania danej osoby. Na nowoczesnych nagrobkach idealnie wkomponują się też stroiki łączące biel, zieleń i fiolet. Ozdobienie grobu bliskiej osoby kwiatami i zniczami to wyraz szacunku i pamięci. W tym wyjątkowym dniu warto poświęcić chwilę czasu na wspomnienie zmarłego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cennik podstawowych usług stomatologicznych
Cennik podstawowych usług stomatologicznych
Wielu Polaków ma zaniedbane zęby, ale wynika to nie tylko ze strachu przed dentystą. Duże znaczenie ma też fakt, iż […]
Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę?
Jak bezpiecznie zdjąć hybrydę?
Manicure hybrydowy nadal nie traci na popularności, gdyż jest to trwały sposób na piękne i zadbane paznokcie. Niestety, po upływie […]
Telebimy LED – w jakich miejscach są szczególnie stosowane
Telebimy LED – w jakich miejscach są szczególnie stosowane
Na dzisiejszym rynku niezwykle ważną rolę odgrywa skuteczna reklama. Firmy, które chcą zaistnieć, muszą zadbać o odpowiednią promocję swoich produktów […]
Ostatnie wpisy