Czym jest ekogroszek i jakie są cechy charakterystyczne tego opału?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest ekogroszek i jakie są cechy charakterystyczne tego opału?

Ekogroszek to nowe ekologiczne paliwo do kotłów retortowych, które jest w pełni kompatybilne z konwencjonalnym węglem. Zaletami eko-groszku są:

1. Pełna ekologiczna kompatybilność z konwencjonalnym węglem, czego nie można powiedzieć o biopaliwach czy peletach.

2. Doskonałe właściwości spalania, porównywalne z konwencjonalnym węglem, co umożliwia zastosowanie tych samych modeli i konfiguracji kotłów, co w przypadku paliw konwencjonalnych.

3. Niższa produkcja popiołu niż w przypadku węgla konwencjonalnego (poniżej 20%). Jest to szczególnie ważne w przypadku kotłów z podajnikami mechanicznymi (gdzie produkcja popiołu jest wprost proporcjonalna do ilości popiołu).

4. Niska zawartość siarki (poniżej 1%). Niska zawartość siarki w ekogroszku oznacza brak dodatkowej emisji zanieczyszczeń podczas spalania w porównaniu z emisją wytwarzaną przez węgiel konwencjonalny (np. SO2).

5. Brak konieczności podgrzewania lub suszenia przed użyciem (w porównaniu z biopaliwami lub peletami), co zmniejsza wymaganą wielkość instalacji i optymalizuje koszty eksploatacji poprzez uniknięcie kosztów instalacji ponoszonych w związku z tymi procesami (np. systemy podgrzewania).

6. Niski poziom emisji pyłu na wszystkich etapach użytkowania; ułatwia to obsługę w magazynach zbiorczych i zmniejsza emisję pyłu spowodowaną mechanicznymi operacjami przenoszenia na miejscu.

Osoby zainteresowane zakupem takim materiałem opałowym, mogą od razu pomyśleć nad ekogroszkiem workowanym, dbając od razu o jego prawidłowe przechowywanie i jakość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto skorzystać z poradni psychologicznej?
Kiedy warto skorzystać z poradni psychologicznej?
Zdrowie psychiczne stanowi klucz do prawidłowego funkcjonowania. Problemy z nim związane mogą przydarzyć się każdemu i nie powinny być bagatelizowane. […]
Proste sposoby na podzielenie przestrzeni biurowej
Proste sposoby na podzielenie przestrzeni biurowej
Dobra organizacja biura to podstawa efektywnej pracy. Uwagę należy skupić na funkcjonalności i wygodzie gdyż to właśnie w tym miejscu […]
Powiew elegancji w salonie
Powiew elegancji w salonie
Eleganckie wnętrza mają klasę i nigdy nie wychodzą z mody. Jeżeli chcesz urządzić lub wyremontować salon, postaw na eleganckie akcenty […]
Ostatnie wpisy