Czym jest ekogroszek i jakie są cechy charakterystyczne tego opału?
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest ekogroszek i jakie są cechy charakterystyczne tego opału?

Ekogroszek to nowe ekologiczne paliwo do kotłów retortowych, które jest w pełni kompatybilne z konwencjonalnym węglem. Zaletami eko-groszku są:

1. Pełna ekologiczna kompatybilność z konwencjonalnym węglem, czego nie można powiedzieć o biopaliwach czy peletach.

2. Doskonałe właściwości spalania, porównywalne z konwencjonalnym węglem, co umożliwia zastosowanie tych samych modeli i konfiguracji kotłów, co w przypadku paliw konwencjonalnych.

3. Niższa produkcja popiołu niż w przypadku węgla konwencjonalnego (poniżej 20%). Jest to szczególnie ważne w przypadku kotłów z podajnikami mechanicznymi (gdzie produkcja popiołu jest wprost proporcjonalna do ilości popiołu).

4. Niska zawartość siarki (poniżej 1%). Niska zawartość siarki w ekogroszku oznacza brak dodatkowej emisji zanieczyszczeń podczas spalania w porównaniu z emisją wytwarzaną przez węgiel konwencjonalny (np. SO2).

5. Brak konieczności podgrzewania lub suszenia przed użyciem (w porównaniu z biopaliwami lub peletami), co zmniejsza wymaganą wielkość instalacji i optymalizuje koszty eksploatacji poprzez uniknięcie kosztów instalacji ponoszonych w związku z tymi procesami (np. systemy podgrzewania).

6. Niski poziom emisji pyłu na wszystkich etapach użytkowania; ułatwia to obsługę w magazynach zbiorczych i zmniejsza emisję pyłu spowodowaną mechanicznymi operacjami przenoszenia na miejscu.

Osoby zainteresowane zakupem takim materiałem opałowym, mogą od razu pomyśleć nad ekogroszkiem workowanym, dbając od razu o jego prawidłowe przechowywanie i jakość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Księga gości – niezapomniana pamiątka z ceremonii ślubnej
Księga gości – niezapomniana pamiątka z ceremonii ślubnej
Ślub, to wyjątkowe wydarzenie w życiu człowieka. Chcesz, żeby tego dnia wszystko było dopięte na ostatni guzik, a jego wspomnienia […]
Z czego składa się klimatyzacja?
Z czego składa się klimatyzacja?
Pośród dostępnych na rynku klimatyzatorów wyróżnia się kilka ich rodzajów: urządzenia wentylacyjno- chłodzące, wentylacyjne chłodząco-ogrzewające oraz systemy kompletnej klimatyzacji. Biorąc […]
Co można dostać na targach dla gołębiarzy?
Co można dostać na targach dla gołębiarzy?
Targi dla gołębiarzy to miejsce nie tylko dla weteranów. Jest wiele powodów, dla których opłaca się tam być, nawet jeśli […]
Ostatnie wpisy