Naczynia ceramiczne – czy mogą być dobrym pomysłem na prezent?

W ostatnich latach nastąpił wzrost zainteresowania produktami hand made. Ręcznie szyte ubrania, wypuszczane w małym nakładzie sztuk, projektowane i wykrajane przez szwaczki torebki czy porcelana to hity każdego wydarzenia promującego produkty ręcznie wytwarzane. Są to również produkty, które dobrze się sprzedają na prezenty, a nawet kupują je osoby z innych krajów, aby zabrać ze sobą do domu jako pamiątkę czy też podarunek z podróży dla najbliższych. Jednym z najchętniej kupowanych akcesoriów są kubki z Bolesławca. Dlaczego akurat one i czy ceramika nadaje się na prezent?

Ozdobne jak ceramika

Ceramika z Bolesławca jest jedną z najbardziej znanych i charakterystycznych. Dolny Śląsk słynie między innymi z naczyń wytwarzanych z gliny, ale też z kryształów, które w hutach szkła przyjmują wygląd wazonów, kieliszków, a nawet ozdobnych pucharów. Również znane bardzo dobrze są wszystkim złoża kamieni mineralnych. Choćby Agatowe Lato w Lwówku Śląskim jest imprezą, podczas której można podziwiać okazy agatu wydobyte w tym regionie oraz biżuterię, którą można z nich zrobić.

Warto więc z tego regionu przywieźć dla siebie lub na prezent właśnie wyroby tutaj wytwarzane. Oczywiście ceramika bolesławiecka jest dostępna już w całej Polsce. W wybranych sklepach np. takich jak https://ceramika-design.com.pl/ można obejrzeć i zakupić najnowsze kolekcje, albo też stałe i dobrze wszystkim znane wzory. Można powiedzieć, że takie produkty to klasyki, ale nie są to starocie, a wręcz produkty, które każdy powinien mieć na swojej półce. Nie wspominając już o walorach użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *