Jakie lampy do jakiego pomieszczenia ?

Mogłoby się wydawać, że wybór oświetlenia do poszczególnych pomieszczeń nie jest trudny. Jednak każdy zakątek wymaga innego rodzaju światła. Jak najlepiej je dobrać?

 1. Salon
  W tym miejscu jedno mocne źródło światła nie jest dobrym pomysłem. Powinno być kilka źródeł, o różnym natężeniu. Lampa o ciepłej barwie dobra będzie dla odpowiedniego relaksu, a światło punktowe oświetli detale wnętrza. W przypadku małego salonu sprawdzą się kinkiety lub listwa z reflektorami.
 2. Kuchnia
  W tym pomieszczeniu warto zainstalować światła LED. Najlepiej, gdyby zamontowane było światło pod wiszącymi szafkami, a odpowiednie do tego celu będą lampy punktowe lub listwy LED. Jeżeli w kuchni znajduje się stół, powinien zostać oświetlony osobno.
 3. Sypialnia
  Potrzebne jest kilka rodzajów światła. Pierwsze, o chłodnej barwie, będzie pobudzać rano. Natomiast drugie, ciepłe, odpowiedzialne jest za ukojenie wieczorem. Nowoczesne oświetlenie LED pozwala na sterowanie barwą i natężeniem światła, dzięki czemu jedna zastąpić może kilka innych.
 4. Łazienka
  Przede wszystkim zadbać trzeba o bezpieczeństwo, bo łazienka jest wilgotnym pomieszczeniem. Światło powinno znajdować się po obu stronach lustra i jedno główne, mocowane do sufitu.
 5. Pokój dziecka
  W takim pokoju lampy powinny być zamontowane tak, aby dziecko nie miało do nich dostępu. Dobry wybór to także lampy LED, ponieważ się nie nagrzewają. Dla uczniów przyda się na pewno lampka biurkowa. Zalecane jest niezbyt intensywne światło.
 6. Przedpokój
  Na korytarzach przyda się światło z czujnikiem ruchu. Jeżeli w przedpokoju zamontowane jest lustro, warto zadbać o jego podświetlenie. W przypadku stosowania światła punktowego wybrać najlepiej LED.

Jeśli szukasz nowych lamp w sklepie internetowym warto je zamówić. Można je dostać o kilka złotych taniej niż w sklepie stacjonarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *