Co powinno znajdować się w terrarium

Terrarium jest specjalistyczną gablotą, najczęściej przeszkloną, która służy do hodowania w niej różnolitych zwierząt. Od jaszczurek, przez patyczaki a na pajęczakach kończąc. Jednak, abyśmy byli w stanie to zrobić bezpiecznie dla nas samych, jak i zwierząt uprzednio musimy dokładnie zaplanować budowę naszego terrarium. Od pojedynczych urządzeń i dodatków po doprowadzenie wody. Nie wolno też zapominać o regularnym czyszczeniu wnętrza, co pozwoli zwierzętom w nim na prawidłowy rozwój.

Podstawa w tworzeniu terrarium – co musi się w nim znaleźć

Mimo tego, iż zwierzęta zamknięte są w szczelnym terrarium, to ich hodowla potrafi zająć sporo czasu. Karmienie, nawadnianie oraz obserwacja potrafią pochłonąć sporo pieniędzy, jeśli odpowiednio tego nie przemyślimy. Jednym z najważniejszych urządzeń jakie należy w terrarium zamontować jest tak zwany termostat do terrarium. Pozwala on na utrzymanie stałej temperatury wewnątrz, co jest niezwykle istotne, chociażby dla takich zwierząt jak jaszczurki. Te żyją w wyższych temperaturach i takich też potrzebują do zdrowego i prawidłowego funkcjonowania. Bez termostatu będzie nam bardzo ciężko utrzymać warunki na stałym poziomie.

Na wyposażenie terrarium składają się: oświetlenie (odpowiedzialne nie tylko za źródło światła, ale i ciepła), ogrzewanie (podłogowe lub płytowe), wypełnienie w postaci ścianek, przedmioty dekoracyjne (drzewka, krzaki, liście, kamienie czy płytki), podłoże oraz urządzenie do utrzymywania określonego poziomu wilgoci. Jeśli chodzi o podłoże, to jednym z ciekawszych rozwiązań jest torf kokosowy. Do jego zalet należy pochłanianie brzydkich zapachów, brak problemów z pleśnieniem czy utrzymywanie stałej wilgoci w terrarium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *